Ziyaret&Şikayet Defteri

ziyaretci-defteri

( YORUM YAZ KISMINDAN İSİM VE MAİL ADRESİNİZİ YAZMANIZ YETERLİDİR.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 431 YORUM
 1. Düzenlediğimiz turlar kapsamında Dinar’a da uğrama şansımız da olmuştu. Gerçekten çok şirin ve mükemmel bir yer, Belediye çalışanları da bir o kadar işlerini iyi yapıyorlardı. Yolum yakınlara düşerse mutlaka yeniden uğramak isterim. Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

 2. erkek cüzdan dedi ki:

  Şirketimizce yaptığımız Dinar gezisinden çok memnun kalmıştık. Muhteşem bir belediye çalışanları var, başarılarının devamını dileriz. En kısa sürede yeniden sizleri ziyaret etmek istiyoruz.

 3. Hakan dedi ki:

  Yeni web siteniz çok güzel olmuş .Çalışma hayatınızda başarılar dilerim. Bir Dinarlı olarak Ankara’dan selamlar.

 4. Nurşah dedi ki:

  merhabalar Dinar’ın şehir içi bir çok yolu ne yazık ki tabiri caizse köstebek yuvası gibi. Yeni hastane yolu=>tren yolunun yan tarafı =>ılıca yokuşu=>üçlerce mahallesi
  bu istikamet sadece örnek verebileceklerimden bi tanesi. gerekli çalışmaların kalıcı olarak yapılmasını belediyemizden rica ediyorum.

  1. Fen İşleri Müdürlüğü dedi ki:

   DOĞALGAZ VE ALT YAPI KAZI ÇALIŞMALARI BİTEN YOLLARIN YAPILMASI ASFALT YAPIM PROĞRAMI DAHİLİNDE YAPILACAKTIR.2017 YILI YOL YAPIM ÇALIŞMALARI HAZİRAN AYINDA BAŞLAYACAKTIR.

 5. Dinar Adliye Mahallesi Adliye Caddesinde İkamet etmekteyim . 2. kat ve üzeri binalarda sular gelmiyor , Çamasır makinesi banyo , güneş enerjisi vs. ‘yi kullanamıyorum. Gereğinin yapılmasını istiyorum.

 6. 2018 yılı Emlak Beyan dönemi olmasından dolayı ilçemizde bulunan arsaların M2 değer tespiti neye dayanarak %40 artırıldı .

 7. Önder ÖZTÜRK dedi ki:

  İyi akşamlar mahalle aralarında kalabalık sürüler halinde gezen , özellikle köylerden atılmış köpeklerden çok rahatsız olmaktayız.Akşamları ailemizle yürüyüş yapamaz olduk .Bu konuyla ilgili bir çözüm bulunmasını bir vatandaş olarak Dinar Belediye’sinden rica ediyorum kolay gelsin iyi günler.

  1. gelir müdürlüğü dedi ki:

   SAYIN DİNAR SEVDALISI 2018 Yılında uygulanacak arsa m2 birim fiyatları 4 yılda 1 yenilendiğinden 2014 yılıdan bu güne kadar Devlet tarafından her yıl yeniden değerlendirme oranı belirlenmektedir.Buna göre 213 Sayılı Vergi Usul kanunu esaslarına göre 4 yılın ortalaması alınarak ve mahallenin gelişmişlik oranları ve diğer dişarda şatış yapan emlakçılardan değerlendirme alınarak takdir kıymet komisyonu tarafından tespit edilerek 2018 ila 2021 yılları arasında 4 yıl süre ile uygulanacaktır.

 8. kartal dedi ki:

  İyi çalışmalar. Yeni yapılan ışıklandırma sisteminin olduğu yer yani Petline petrolün yan tarafı ve karşı tarafındaki yolda ışıkta beklerken zorluk çekiliyor. Ne yazıkki anayola çıkış yeri çok dar yapılmış. O yüzden iki araç yan yana duramıyor. Bundan dolayı uzun araç kuyrukları oluşuyor. Tabi bazı saygısız sürücüler bunu kendileri için hak yeme fırsatı olarak görüyor. Diğer şoförlerin önüne geçmek için yandan giriş yapmaya kalkıyor. Buda sorunlara sebep oluyor. Halbuki kaldırımlardan biraz alınsa iki araç yan yana durabilecek. Ayrıca kahvenin önündeki orta kısımdaki ışığın olduğu yerde yine aynı şekilde saygısız sürücüler tarafından başka sürücülerin yolu kesiliyor. Diğer şoförlerin hakkı yenilerek önüne araçlarını sokuyorlar. Bu sebepten ortadaki refüj uzatılarak yandan araçların girmesi önlenebilir. Böyle güzel yatırımlar yapılıyor ama böyle ufak ayrıntılar göz ardı ediliyor. Buraların genişletilmesi birçok vatandaş gibi benimde isteğimdir. Saygılarımla.

  1. Fen İşleri Müdürlüğü dedi ki:

   Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Bahsi geçen sıkıntıların giderilmesi için belediyemiz ilgili birim ile karayolları arasında yapılan koordinasyon ile yol ve kaldırım genişletilmiş olup ayrıca aydınlatma direği deplase edilerek sorun ortadan kaldırılmıştır.
   Bilgilerinize Rica Ederim.

 9. Ahmet dedi ki:

  Selamün aleyküm
  Kıymetli yetkililer benim yollarla ilgili birkaç şikayetim olacak inşaallah gereği yapılır.
  1. Toki yoluna yapılan kasis. Zaten yollarımız iyice bozulmuş bu kasise ne gerek var? Her gün yüzlerce aracın durup kalkması eziyet.
  2. Şoförler Cemiyetinden çarşıya doğru 30 metrelik yolda kaç tane ek var. Bu mesafeyi asfaltlamak çok mu zor? Aabalarımız şehir içinde eskiyor.

  1. Fen İşleri Müdürlüğü dedi ki:

   Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz.
   1. Toki yolunda ve ilçemizin şehir içi muhtelif yerlerinde yapılan tüm kasisler o bölgeye ait trafik akışıyla oluşan tehlikeleri engellemek amacıyla öğrenci , öğrenci velileri ve vatandaş tarafından gelen talepler doğrultusunda , belediyemiz ilgili birimleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda gerekli görülerek konulmaktadır.
   2. Şoförler Cemiyeti ile çarşı arasında bulunan yolun kaplaması 2017 asfalt sezonunda asfalt kaplama yapılarak yenilenecektir.
   Bilgilerinize Rica Ederim.

 10. Ramazan esmer dedi ki:

  Web sitesinde bir sayfa değişecekse önce hazırlanır test edilir bir gecede eskisini yerine konut. E belediye kaç gündür kapalı çalışmıyor.

  1. Dinar Belediyesi Dinar Belediyesi dedi ki:

   Öncelikle ilginiz için teşekkür eder verdiğimiz aksaklıktan dolayı özür dileriz. Ancak E-Belediye portalımızın geçici olarak servise alınması Belediye altyapısı olarak kullandığımız yazılım çok eski olduğu için yenilemeye gittik. Son teknoloji olan yazılım ile hizmetinize açılmıştır. Geçiş süreci biraz uzun sürdüğü için kapalı kaldı. Verdiğimizden rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.
   Dinar Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi

 11. RAMAZAN KARAAĞAÇ dedi ki:

  Merhaba ben menderes ilkokulundan RAMAZAN KARAAĞAÇ buradan sizlerden bir ricam olacak bir çok alanımız var ama biz neden bisiklet sürecek bir yol ve büyük çamlı parklar yapıp hizmete açmıyoruz……

  1. yazı işleri müdürlüğü yazı işleri müdürlüğü dedi ki:

   Sn: Ramazan KARAAĞAÇ
   Talep ve önerileriniz için teşekkür ederiz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünce bisiklet yolu projesi hazırlanması yönünde çalışmalara başlanılmıştır.
   Bilgilerinize rica ederiz.

 12. Yaptığınız icraatleri çok başarılı buluyorum. Tebrik eder başarınızın devamını dilerim samimiyetimi bildirmek için yazıyorum.

 13. hasan dedi ki:

  bu gün baktım dinar belediyesi sıfır itfaiye aracı almış hayırlı olsun dinarımıza bundan 4 yıl evel dinar protokoli ile bir şehit ailesini ziyarete gittik o aziz şehidimzin babası belediye başkanımız saffet acara bana bak başkan sana bir soru sorcam dedi bende sandım amca kötü bir şey diyecek bak76 yaşındayım her gün dinarı dolaşıp mezarlık ziyareti yapıyom gezerek bu dinardan bu kadar bu yolları yapıyon araç me iş makinası alıyon nerden buluyon bu parayı dedi başkan amca niyetin düzgün oldumu cenabı ALLAH yardım ediyor dedi düşünüyorum bu günlerde basına açıklama yapmış başkan hiç belediyenin borcu yok diyor maşallah yolun açık olsun acar başkan ALLAH yar ve yardımcın olsun.
  bunu yorumu okuyanlar sanmasın ben bir siyasi parti taraftarı değilim hiç bir siyasi partide kayıdım yok,

 14. VATANDAŞ dedi ki:

  BELEDİYE BAŞKANI SAFFET ACAR, MUHTARLARA BİLGİSAYAR HEDİYE ETMENİZİN ALTINDA NE YATIYOR BUNU AÇIKLARMISINIZ, NEDEN BU UYGULAMAYI YAPTINIZ. ZATEN HER MUHTARIN BİLGİSAYARI VAR, AYLIKLARI VAR

  SANANE…

  1. MEHMET PORSUK dedi ki:

   SANANE.ZORUNAMI GİTTİ.SANADA MI LAZIM.

 15. Mehmet ARIKAN dedi ki:

  Öncelikle iyi günler cümleten kolay gelsin ben dinar ilçemizin 110 konut Toki’lerinde ikamet eden bir hak sahibiyim bildiginiz üzere 110 komutların bulunduğu civarlarda beshaneler veya müstakil evlerin çok oldugundan dolayı sürekli başı boş ama sahipli köpeklerin birilerine saldırmasından küçük yaşta okul çocuklarının yani savunmasız insanlara saldırmasından şikayetçiyim bu konuyu bir kaç defa gerekli yerlere söyledim ama hiçbir sonuç alamadığım için buraya bu şikayet dilekçemi yazmaya karar verdim bu konuyla ilgili bi çözüm bulunmasını bir vatandaş olarak dinar Belediye’sinden rica ediyorum kolay gelsin iyi günler

  1. Yazı İşleri Müdürlüğü dedi ki:

   Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerince şikayete konu olan bölgede ikamet eden vatandaşlara köpeklerinin başıboş bırakmamaları konusunda gerekli uyarılar yapılmıştır. Bilgilerinize rica ederiz.

 16. Feride Şahin dedi ki:

  Sayın Başkanım, bugün ilçemizde yaşadığım olay bir Dinarlı olarak beni çok üzdü. Bugün Çimen kundura önündeki kaldırımda ayağım kayarak düştüm. İlçe merkezinde bulunan tüm kaldırımlar esnafın istediği şekilde yapılmış, kimi dükkanın önü mermer, kimisinin fayans. Bu şekilde denetimsiz yapılan uygulamar, halkın sağlığı için bir tehdittir. Kaldırımların belediye tarafından belirlenen standartta yapılması, bizler için büyük bir hizmet olacaktır. Saygılarımla.

  1. Yazı İşleri Müdürlüğü dedi ki:

   Sayın Feride Şahin, İlçemizde yaşamış olduğunuz sorunu bizimle paylaştığınız ve öneriniz için teşekkür eder, saygılar sunarız. Öneriniz Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünce değerlendirilecektir. Bilgilerinize rica ederiz.

 17. Hilmi ÇALIŞKAN Hilmi ÇALIŞKAN dedi ki:

  Başta Sayın Belediye başkanı Saffet Acar olmak üzere tüm belediye çalışanlarının 2016 yılında yapmış olduğunuz başarılı çalışmaların 2017 yılında da daha fazla ve sağlıklı bir çalışma içerisinde halka hizmet etmenizi en iyi dilek ve temennilerimle tüm belediye çalışanlarının yeni yılını kutlar sağlık ve esenlikler dilerim…

 18. NİHAT KARAAĞAÇ dedi ki:

  çok iyi düşünmüşsünüz … kesin yılın muhtarı siz seçilirsiniz…

 19. ali selçuk dedi ki:

  şehir merkezindeki kaldırımları yenilemeyi düşünüyormusunuz vede şehir içinde yollarda döşenmiş bulunan bordür taşlar eski yenilemeyi düşünüyormusunuz…

  Bilgi İşlem: Evet Kaldırımlar ve Yollar yenilenecek yol yapım sezonunda..

 20. Abidin dedi ki:

  Okul servislerinde neden bir hostes çocukları indirip bindirmede yardımcı yok neden bu servisler denetlenmiyor dün yolun karşısındaki sevisine hızla koşan bir çocuk arabamın altında kalacaktı Allahtan yavaştım ani bir frenle durdum çocuk bu sağına soluna bakmadan koşarak çıktı yola bu çocukları indirip bindiren bir yardımcılarının olması lazım Allah aşkına Başkanım bu duruma siz duyarsız kalmazsınız bir denetleyin servisleri.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.