11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

  • 05 Ocak 2016
  • 1.274 kez görüntülendi.
11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

tocgenelkrul (1)

TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ DİNAR ŞUBESİ

11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

 

Asırlık bir fikir ve kültür ocağı olan Türk ocakları; Dinar Şubesi 11.Olağan Genel Kurulunu, 3 Ocak 2016 Pazar Günü Saat 10’da Adliye Mahallesi, Şair Nedret Gürcan Caddesi Numara 11 de bulunan hizmet binasında yaptı.

67 Dernek Üyesinden 46’sının katılımı ve Dinar Yazarlar-Şairler Kültür Derneği üyeleri ile misafirlerin hazır bulunduğu Genel Kurul Toplantısına, Dinar Belediye Başkanı Saffet ACAR’DA katıldı.

Genel kurula, Şube Başkanı Raif Öztürk’ün açış konuşmasıyla başlanıldı. Yönetim Kurulu Adına konuşan Şube Başkanı¸“Değerli Türk Ocaklılar, şubemizin 67 aktif üyemizden 46’sı şu anda buradadır. Dolayısı ile çoğunluk sağlanmıştır. Divan kurulunu oluşturarak, genel kurulumuzu yapabiliriz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum,”dedi.

Divanın oluşturulmasından sonra, Divan Başkanı Saffet ACAR” misafirleri ve üyeleri “Değerli Türk Ocaklılar, sizleri Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı duruşuna, saygı duruşu bitiminde de İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum,” dedi.

İstiklal Marşının okunmasından sonra Genel Kurul Gündem Maddelerini tek tek okuyan Divan Başkanı, “gündeme ilave edilmesini istediğiniz konu var mı?” diye sordu. Daha sonra Türk Ocakları Yönetim ve Denetleme Kurulu Raporları okundu, müzakere edildi. Ayrı ayrı ibrası istenen raporlar oy birliği ile ibra edildi. 2016-2017 yılı aidatın görüşülmesinden ve karara bağlanmasından sonra yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları seçimi yapıldı.. Tek Liste halinde gerçekleşen seçimde;

YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİNE:

Raif ÖZTÜRK; Mustafa ÖZKAN, Ömer ÖVER, Alptekin KALKAN, Mustafa ŞANAl, Kadir ÇALIŞKAN, Ögün SEZEN, Fahrettin USLU, Nurettin KAYALAR, Ali ALPAN, İbrahim ÖZKAN, Vedat YILMAZ, Nuri KINIK, Nihat DEMİR;

DENETLEME KURU ÜYELİKLERİNE:

Mustafa KARAHAN, Tuncay YILDIZ, Sami SOYTÜRK, Muhammet KESKİN,  Cengiz TEKEKAYA, Sefer KARAASLAN;

Hars Heyeti Başkanlığına Yaşar SAĞLAM, Gençlik Kolu Başkanlığına Nihat KARAĞAÇ, Genel Merkez Delegeliklerine de, Raif ÖZTÜR, Alptekin Kalkan,  Sezai AKALAN getirildi.

Genel kurul dilek ve temennilerle olgun bir havada son buldu.

tocgenelkrul (2) tocgenelkrul (3)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.