18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şahitlerimizi Anma Günü

  • 18 Mart 2015
  • 1.516 kez görüntülendi.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şahitlerimizi Anma Günü

denizafer1

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şahitlerimizi Anma Günü

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şahitlerimizi Anma Günü etkinlikleri gerçekleştirildi. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma merasimiyle başlayan program, Dinar’da bulunan gazi ve şehit derneklerine ziyaret ile devam etti. Protokol üyeleri daha sonra Bombacı Mehmet Çavuş ve Dinarlı şehitlerin mezarlarına birer ziyaret gerçekleştirdi.

Çanakkale Zaferinin 100. yılı kutlama ve anma programı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde Şakirünver İlkokulu ve Menderes İlkokulu’nun hazırlamış olduğu program dahilinden devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Şakirünver İlkokulu Müdürü Erkan Özcan Çanakkale Zaferi’nin Türk Savaş tarihine altın harflerle yazıldığını ifade ederek şöyle konuştu, ‘Büyük Zafer’in 100. yılını kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü2nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz’ dedi.

Jandarma Üstçavuş Fuat Şavklıyıldız ise Çanakkale’nin bir Milletin var oluş mücadelesi olduğunu Zaferin birinci dünya savaşında askerlerimizin, dünyayı hayrete düşüren ve bir düğüne gider gibi kurşunlara atılan kahraman askerlerimizin destanı olduğunu belirtti.

Şehit Aileleri ve Gaziler adına bir konuşma yapan Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan da Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını kutladığımız bu günde duygu ve düşüncelerini aktararak şunları söyledi, ’18 Mart, Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin, Türk Milleti’nin esir edilemeyeceğinin, Türk vatanının parçalanamayacağının, tüm dünyaya haykırıldığı Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözü olan bir gündür. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Okul Öğrencilerinin hazırlamış olduğu orotoryo, piyes ve şiirler davetlilere sunuldu.

denizafer2

denizafer4 denizafer5 denizafer6

denizafer7 denizafer8 denizafer9

denizafer10 denizafer11 denizafer12 denizafer13

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.