29 EKİM CUMHURİYET KONSERİ

  • 30 Ekim 2017
  • 1.121 kez görüntülendi.
29 EKİM CUMHURİYET KONSERİ

29 EKİM CUMHURİYET KONSERİ

Dinar Belediyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı iş birliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel Cumhuriyet Konseri “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” isimli konser etkinliği düzenlendi.

Belediye personeli Gazi Yılmaz’ın sunumu ile başlayan konser öncesinde Başkan Saffet Acar bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasında Başkan Acar şunları söyledi; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz” dedi. Kutlama mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Acar, ” 
Cumhuriyet, vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle, tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihidir. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. Cumhuriyetimize dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevidir. 
Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyet’in oluşturduğu özgürlük ortamını her geçen gün daha fazla koruma ve onun evrensel değerlerine daha sıkı sarılma gerekliliğinin bilinciyle, tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçmişte olduğu gibi bugün de yarında yaşatacağız. 
Ülkemizin ve milletimizin kurtuluşu için canlarını vermekten çekinmeyen başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde sonsuz minnet ve saygı ile eğiliyorum. Büyük onur ve gururla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 94. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Daha sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Korusu tarafından Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları seslendirerek izleyicilere unutulmaz saatler yaşattı. Konser sonrasında Sanat Yönetmeni Yıldırım Aktaş ve koro ekibine Başkan Acar teşekkür plaketleri verilerek tebrik 
etti. Gerçekleşen programa; Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Halk Partisi Dinar ilçe Başkanı Mevlüt Er, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Dinar Ticaret Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.