4. SİGORTACILIK SEMPOZYUMU

  • 05 Mayıs 2016
  • 778 kez görüntülendi.
4. SİGORTACILIK SEMPOZYUMU
  1. SİGORTACILIK SEMPOZYUMU

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Başmakçı MYO Bankacılık-Sigortacılık Bölümü ve Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile 4. Sigortacılık Sempozyumu organize edildi.

29 Nisan 2016 Cuma günü Dinar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Başmakçı MYO Bankacılık-Sigortacılık Bölümü ve Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile  Organize edilen Sigortacılık Sempozyuma Eğitimci -Yazar Baksaş A.Ş. Genel Müdürü Bahadır Zengin ve Özgür Sigortacılar Platformu Başkanı Neşe Demirağ katıldılar.

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarından Nedim SOYALTIN, Metin AVCI, Meclis Üyesi Oktay SAYIN ve oda personellerinden Suat AKER, Belgin BEKLE ve Oda üyelerinin ve ilgililerin katılımı ile gerçekleştirilen Sempozyumda, sigorta alanındaki yenilikler ve bu alana ilişkin güncel başlıklar, zorunlu sigortalara ilişkin yeni düzenlemeler, takip süreci, sorunlar ve çözüm önerileri ile yıllık gelir sigortalarındaki yeni dönem ve düzenlemeler sigorta şirketi, acente, eksper ve aktüer perspektifiyle değerlendirildi.

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası adına konuşma yapan Nedim SOYALTIN konuşmasında

“Afyon Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile düzenlenen sigortacılık sempozyumumuza katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Bildiğimiz kadarı ile Sigortacılık Sempozyumları daha önceleri İllerde yapılmaktaydı fakat bugün Değerli meclis üyemiz Oktay SAYIN’IN katkılarıyla Dinar ilçemizde yapılmakta olması bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bunun için sizlere teşekkür ederiz.

1924 yılında faaliyetine başlayan odamız hiç ara vermeden günümüze değin çalışmalarını sürdürmüştür. Odamız 773 üyeye hizmet vermekte ve 11. Dönem Akreditasyon sürecinden başarı ile çıkarak akredite bir oda olmaya yani 5. Yıldızlı bir oda olmaya hak kazanmıştır. Bu sebeple sizler gibi sektörlerin organizasyonlarında yer almak bizleri çok mutlu etmektedir.

Bizce Sigorta sadece güven unsuru değil aynı zamanda bir gelişmişlik göstergesidir.

Ülkemiz sigortacılığının arzu edilen gelişmeleri gösterememesinin nedenleri arasında sigorta bilincinin yetersiz olması konusu yer almaktadır.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de sigorta satışlarının %65 gibi büyük bir kısmı Acenteler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu veri Acentelerin tüketici ile sigorta şirketi arasında köprü rolünü ve tüketiciye ulaşmasındaki önemin altını çizmektedir.

Sayın Konuklar Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Başmakçı MYO Bankacılık Sigortacılık Bölümü ve Afyon Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile düzenlenen sigortacılık sempozyumuna Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder sizlerin arasında olmaktan gurur duyduğumuzu belirterek her türlü organizasyonlarda sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.” Demiştir.

Sempozyum Eğitimci Yazar Bahadır ZENGİN’in Kişisel Gelişim sunumu ve Konukların soru cevap şeklinde sempozyum son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.