Dinar’da Mevlid Kandili

  • 23 Aralık 2015
  • 1.330 kez görüntülendi.
Dinar’da Mevlid Kandili

metem-mevlid-prog- (1)

Dinar’da Mevlid Kandili

Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan Mevlid Kandili kutlama programı Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi kapalı spor salonunda geçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Dİnar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Çetin Sarı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’ın doğum günü münasebetiyle özel bir program hazırladıklarını belirterek şunları söyledi, ‘Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır. Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız’ dedi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Kuran-ı Kerim Tilaveti, Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını anlatan video, İlahiler, Ayetlerin okunması, Naatı Şerif ve Veda Hutbesinin okunmasıyla sona erdi.

metem-mevlid-prog- (2) metem-mevlid-prog- (3) metem-mevlid-prog- (4) metem-mevlid-prog- (5) metem-mevlid-prog- (6) metem-mevlid-prog- (7) metem-mevlid-prog- (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.