ACAR, BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

  • 13 Ocak 2015
  • 1.995 kez görüntülendi.
ACAR, BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

basint0

ACAR, BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Park Ala Düğün ve Konferans salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle toplantı düzenleyen Acar, tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler gününü tebrik etti. Kahvaltı sonrası toplantıya geçilirken, toplantıya ilçede bulunan tüm yerel gazeteciler, ajans muhabirleri ve köşe yazarları katıldı.

Başkan Acar Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Acar: Kararım 9 Şubat’ta

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili aday adayı olup olmayacağı sorulan Başkan Acar, Dinar’ı çok sevdiğini ve hizmet etmek için gece gündüz çalıştığını, Milletvekilliği aday adaylığı için henüz erken olduğunu söyledi. Kesin kararını 9 Şubat günü vereceğini belirten Başkan Acar, ‘2009 seçimlerinde Belediye Başkanı oldum. 2014 seçimlerinde ise başkanlık yeniden nasip oldu ve dokuz buçuk ayımızı tamamladık. Yapacağımız işlerimiz çok. Belediye olarak projelerimiz var. Nisan ayında bu projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımıza başlayacağız’ dedi.

İlk Proje Lise Caddesi

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda belediyenin yapacağı projeleri sıralayarak ilk işlerinin lise caddesindeki yolu genişletip trafiği rahatlatmak olduğunu kaydetti. Lise caddesinde genişleme olacağını ifade eden Başkan, ‘Yol genişleme işlemleri ve bulvar yol çalışmamız mevcut. Çok güzel ışıklı bir yol olacak’ dedi.

Belediyenin 1 Lira Borcu Yok

Dinar Belediyesinin 1 Lira borcunun olmadığını kaydeden Başkan Acar, sadece işçilerin SGK borcu olduğunu, o borçları da yeniden yapılandırma kanununa göre yapılandırdıklarını söyledi. Borçsuz bir belediye olarak Dinar’da Cumhuriyet Meydanı projesi yapacaklarını söyleyen Başkan Acar şunları söyledi, ‘Cumhuriyet Meydanı projemizin yanında mezbahana projemiz var. Şu an ki otogarın yeri de değişecek. Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık bölümü tarafından yeni otogar projesi çizilecek. IYAŞ kavşağının karşısındaki boşluğa yeni otogarı inşa edeceğiz. Yeni Devlet Hastanesini 250 yatağa çıkarırlar ise otogarın yerini de hastaneye verebiliriz’

Eğitim Kimsenin Arka Bahçesi Olamaz

Dinar’da Fen Lisesi için çok uğraşlar verdiğini belirten Başkan Acar, ‘Hiç bir zaman eğitim siyasetin arka bahçesi olamaz’ dedi. Fen Lisesinin kendi binasına kavuşması adına çok uğraşlar verdiğini Kütüphaneyi boşaltarak belediye hizmet binası içine aldıklarını ifade eden Acar, ‘Fen Lisesi kız öğrencilerinin yurt sorununu çözmüştük. Kütüphaneyi belediyeye taşıdık. Boşalan binayı ise Fen Lisesi olması için ihaleye çıkartacaktık. Ancak milli eğitim buna engel oldu. Bizim için Fen Lisesi olayı sona erdi. Her zaman şunu söylüyorum, belediye ayağı olmadan Dinar’da hiç bir iş yapılamaz. Şu an eski kütüphane binası atıl vaziyette duruyor. Türkiye’de 140 tane Fen Lisesi var. Dinar Fen Lisesi başarı sıralaması olarak 36. sırada. Ancak bu yıl bu okulun başarılı olacağına inanmıyorum. Çünkü aileler öğrencilerini okuldan almak istiyor. Eğitimi çok seven birisiyim. Geçen yıl eğitime çok büyük maddi destek verdik. Hiç bir zaman eğitim siyasetin arka bahçesi olmaz. Olursa da başarı olmaz’

Hastane caddesine giden yolda bazı çalışmaların yapılması gerektiğini bildiren Başkan Acar konuyla ilgili Karayollarına gerekli bilgilerin verildiğini, vatandaşların hastaneye gitmek için ters yola girdiklerini ya da Yunus Emre Okulundan yukarıya doğru yanlış caddelere girdiklerini söyledi. Alzheimer evi için her şeyi yaptıklarını da kaydeden Başkan Acar Dinar’da  Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte 65 yaş üstü sağlık taraması yapıldığını ve 67 vatandaşın hasta olduğunun belirlendiğini söyleyen Başkan Acar şöyle devam etti, ‘Alzheimer evi için mevcut meteoroloji binasını dizayn ettik. Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına konuyla ilgili harika bir proje sunduk. Projemiz örnek proje olarak kabul edildi. Daha sonra Bize resmi bir yazı geldi. Yazıda meteorolojik sistemlerin etkileneceğinden dolayı bina yapılması uygun değildir cümlesi yer aldı. Maalesef bu konuda da engellenmiş olduk. Şu an binayı hizmete açamıyoruz. Ancak aynı bölgede belediyeye ait arsa var. O bölgeye Alzheimer evimizi yapacağız’ dedi.

Menderes Nehrine 3 Proje

Dinar’dan doğan ve Aydın Ovasını sulayarak kilometrelerce ilerleyen Büyük Menderes nehri için 3 ayrı proje yapıp gönderdiklerini ifade eden Başkan Saffet Acar, DSİ yetkililerinin geçen ay gelerek inceleme yaptıklarını, projelere olumlu bir yaklaşım içinde olduklarını söyledi. Menderes’in Akarçay gibi olmasını istediklerini belirten Acar, ‘Menderes Nehrinin standart bir havza olmasını istiyoruz. Altı ve duvarları beton, yanlarında bisiklet ve yürüyüş yolları olan bir nehir haline getirilmesi gerekiyor. 2015 yılı içinde programa alınacağının sözünü aldık. İnşallah Akarçay gibi bir proje yapılmasını bekliyoruz.

Belediye yetkili birimlerinin de hazır olduğu programda toplantı, soru cevap olarak devam etti. Acar, toplantı sonunda iştiraklerinden dolayı basın mensuplarına teşekkür etti. Başkan Acar, basın mensuplarına her zaman kapısının açık olduğunu belirterek, herhangi bir soru ve istişarede kendileri ile her zaman görüşebileceğinin altını çizdi.

basint01

basint02   basint04 basint03basint05

basint06

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ERCAN KAYA dedi ki:

    Sayın Başkanımıza çalışan gazeteciler günü dolayısıyle bu günü hatırlayarak göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.Böyle toplantıların en azından ayda bir olarak toplanıp belediye çalışmalarını basın mensuplarını bilgilendirmesi çok faydalı olacağına inanıyorum.başkanımıza çok teşekkür adiyorum.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.