AKŞENER; “EN AZ %25 OYUMUZ VAR”

  • 04 Mayıs 2016
  • 1.617 kez görüntülendi.
AKŞENER;  “EN AZ %25 OYUMUZ VAR”

AKŞENER;  “EN AZ %25 OYUMUZ VAR”

Yurt gezilerini sürdüren MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in son durağı Afyon oldu.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Acar ve MHP eski yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu Özlem Dinlenme tesislerinde davul ve zurnalarla karşılanan Akşener’e Afyon halkı yoğun ilgi gösterdi.

Karşılamada, genel merkez tarafından görevden alınan Afyon merkez ilçe başkanı Alper Yağcı, MHP Dinar eski İlçe Başkanı İbrahim Acar, MHP Emirdağ eski İlçe Başkanı Ceylan Morcan, MHP Sinanpaşa İlçe Başkanı Bekir Yıldırım, Afyon’un 16 üst kurul delegesinden imza veren 12 üst kurul delegesi de hazır bulundu.

MHP Afyon eski İl Başkanı ve Üst kurul delegesi Alper Yağcı: “Yerel mahkemelerin verdiği kararlar kurultayı bozamaz. Vatandaşlardan büyük bir teveccüh var. Bu mesele MHP’nin iç meselesi olmaktan çıktı. Artık vatandaşın isteği haline geldi. AKP’den bıkan halk kurtuluş yolunu MHP’de buldu.”

Karşılamanın ardından yüzlerce araçlık bir konvoy eşliğinde şehir merkezine geçen Akşener, otobüsünden inerek Afyon Valiliğine kadar uzanan yol boyunca yürüyerek esnafı ziyaret etti. Akşener’in büyük bir coşkuyla Afyon’a giren yüzlerce araçlık konvoy şehir trafiğinin bir süre aksamasına neden oldu.

Afyon Valiliğinin önünde Dinar Bando takımı tarafından karşılanan Akşener burada basının sorularını yanıtladı. Akşener şunları söyledi:

Bizim açımızdan son derece iyi gidiyor. Öncelikle MHP’nin iç işi olarak başladı. Kurultay talebinde bulunan üst kurul delegelerimiz ile bu kurultayı tanımıyoruz diyen genel merkezimiz arasında gerçekleşen bir süreçti bu.

Bu noktada ilginç bir şey yaşıyoruz. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanını destekleyen ne kadar gazete, televizyon varsa hepsi beraber bizim bu iç işimize karışır hale geldi. İki tarafa da bir şey sormak istiyorum. Ben Sayın Cumhurbaşkanını anlıyorum. Bizim iç işimiz onların çok özel ilgilendiği bir alan haline geldi. Bunu anlıyorum çünkü Sayın Cumhurbaşkanı başkan olmak istiyor. Bunun içinse MHP ve HDP’nin baraj altı kalması lazım. HDP’yi baraj altına itmiş gibi görünüyorlar. MHP’yi de aynı operasyonla baraj altına atmaya çalışacaklar.

EN AZ %25 OYUMUZ VAR

Değişiklik sağlandığı takdirde yüzde 25 cebimizde başlıyoruz. Üstüne koymak bizim kendi becerimiz olacak. Yüzde 25’lik rakam başlangıç olunca bütün hesap kitapları alt üst oldu. Ben, benimle beraber değişim isteyen arkadaşlarımı ve ülkücü gençleri de anlıyorum. Onlar da iktidar olmak istiyorlar.

GENEL MERKEZİ ANLAYAMIYORUM

İki tarafı da anlıyorum ama anlamadığım bir şey var. Bu kongreyi de 2018’e uzatmak isteyen genel merkez yöneticilerini anlamıyorum. Herkesin bir meramı var, herkesin bir muradı var. Ama genel merkezin muradı nedir bunu anlamıyorum. Bu kongrenin gerçekleşmemesi için bir hukuk karmaşası ortaya çıktı. Kongre başarılacak, ama başarılamadığı takdirde hesap şu; ağustos ayında bu ülkede genel seçim var. Her şey başkanlık için başkana göre olacak. Ama bu gerçekleştiği takdirde ağustosta seçim falan olmaz.

Adalet Bakanının bir başka partinin iç işlerine bu kadar pervasızsa, saygısızla, nezaketsizce karışmasını buradan kınıyorum. Suç duyurusunda bulunacak olan arkadaşlarımız var. En azından ileri demokrasi diyorsanız bari rol icabı yapın. En azından rol icabı demokrat olun.

BASIN ÖZGÜRGÜRDÜR

Meral Akşener açıklamalarının ardından Valiliğin önünde Türkçülük gününe özel demir dövme merasimi yapıldı. Hemen ardından Karahisar Kalesinin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf çekmek için çaba gösteren muhabirleri gören Akşener’in, “Basın özgürdür engellenemez. En birincilik sizin. Ocağınıza düştük” sözleri gülüşmelere neden oldu.

Demir dövme merasiminin ardından esnaf ziyaretine devam eden Akşener, bir tatlıcı dükkanında kendisine ikram edilen lokumun tadına baktı. Vatandaşlarla bol bol resim çektiren Akşener, evlerinin balkonlarından sevgi gösterilerinde bulunanlara selam vermeyi de ihmal etmedi.

Yürüyüşünün sonrasında Çakmak Otelde delegelerle bir araya gelen Akşener daha sonra konuşma yapacağı Ticaret Borsası Konferans salonuna  geçti.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Düğün Salonu’nda partililerle bir araya geldi. 2 bine yakın partilinin katıldığı toplantıda bir süre önce görevden alınan Afyonkarahisar Merkez İlçe eski Başkanı Alper Yağcı, Akşener’e gündüz Türkçülük Günü etkinliklerinde örste dövdüğü demirden işlenerek yapılan Afyonkarahisar’a özgü bir tur spatula olan ‘esiran’ hediye etti. Kadınların esiranı hamur yoğurduktan sonra hamurları kazıyıp atmak için kullandığını anlatan Yağcı, ‘Biz de bunu koltuklara yapışıp gitmek bilmeyenleri kazımanız için veriyoruz dedi.

‘BİZE PARALEL DİYENLER YAMUKTUR’

Toplantıda konuşan Meral Akşener, kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mahkemenin verdiği kongre kararının ertesi gün cumhurbaşkanına yakın olduğunu öne sürdüğü bazı gazete ve televizyonlarda, ‘MHP’de paralel operasyon’ olarak yansıtıldığını kaydeden Meral Akşener, eleştirilere sert tepki gösterdi. Akşener, ‘Bize ‘paralel’ diyenler, ben dahil hiç kimse paralel değil ama siz yamuksunuz yamuk. Bu yamukluk önce kendileri yamuklaştı, sonra ülkeyi yamuklaştırdılar. Yamulttular. Bütün kurumlarımız yamuldu. Dolayısıyla bu olağanüstü kurul mücadelesi muhakkak başarıya ulaşacaktır. Her bir oyun, yalan dolan, tehdit, iftira gücümüze güç katıyor. Ne kadar haklı bir yerde durduğumuzu bize ispatlıyor diye konuştu.

‘MARŞ MARŞ HSYK’YA’

Kongrenin durdurulmasına ilişkin tedbir kararı veren hakimi, avukatı aracılığıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikayet ettiğini açıklayan Akşener, şöyle dedi

‘İki hakim arkadaş kanuna mugayir bir eyleme imza atarak tedbir kararını imzaladı. Ben de bugün itibarıyla avukatımdan istedim. Bir dilekçeyle HSYK’ya, Gemerek hakimini şikayet ettim. Dosya kararını görelim, o da marş marş HSYK’ya.

‘BEN DE MERAL AKŞENER’SEM O KONGRENİN ÖNÜNDE DURACAĞIM’

Kongreyle ilgili ya Yargıtay’ın hızla toplanarak karar alacağını ya da kongrenin 15 Mayıs’ta yapılacağını kaydeden Meral Akşener, tedbir kararıyla kolluk kuvvetlerinin çağrılarak kongrenin toplanmasının engelleneceği yönünde haberler geldiğini söyledi. Akşener, ‘Ben de Meral Akşener’sem o kongrenin önünde duracağım. Eski İçişleri Bakanı olarak orada duracağım. Çağırılan kolluk güçleri; bakalım kendi eski İçişleri Bakanlarını nasıl karşılayacaklar Ben orada olacağım. Ama biliyorum siz de orada olacaksınız’ diye konuştu.

aksener-afyon-sacar1 aksener-afyon-sacar3 aksener-afyon-sacar4 aksener-afyon-sacar6 aksener-afyon-sacar7 aksener-afyon-sacar8 aksener-afyon-sacar9 aksener-afyon-sacar11 aksener-afyon-sacar12 aksener-afyon-sacar13 aksener-afyon-sacar14 aksener-afyon-sacar15 aksener-afyon-sacar16 aksener-afyon-sacar17 aksener-afyon-sacar18 aksener-afyon-sacar19

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.