ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANMA PROGRAMI

  • 09 Nisan 2016
  • 1.353 kez görüntülendi.
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANMA PROGRAMI

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

FİKİR, DAVA VE DEVLET ADAMI;TÜRK DÜNYASI’NIN BAŞBUĞU

MERHUM ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ BİR PROGRAMLA ANDI

 

Türk Ocakları Dinar Şubesi, Türk Dünyasının Başbuğ’u, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin büyük lideri Muhterem Alparslan Türkeş’in Hakka yürüdüğü günün 19. Seneyi devriyesi sebebiyle 7 Nisan 2016 Perşembe günü bir ANMA PROGRAMI düzenledi.

Dinar belediyesi Kültür Sarayı, salonunda yapılan ve Türk Ocakları Dinar Şubesi üyeleri ile çok sayıda Dinarlının katıldığı programa saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Daha sonra, Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi Gazi Yılmaz tarafından Kur’an okunarak, dua edildi.

Anma programının açılış konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Türk Ocakları Dinar Şube başkanı Raif ÖZTÜRK; “Muhterem Başbuğ’umuzu anmak, vefa borcumuzu ödemek ve fikirlerini yaşatma kararlılığınızı bir kez daha haykırmak için toplandığımız bu mübarek gecede hepinizin Regaip Kandilinizi kutlar, bu gecenin feyz, bereket ve aydınlığının milletimizin üzerine olmasını, ayrıca bu mübarek gecenin milletimizin birlik, dirlik, kardeşliğine vesile olmasını temenni ederim. Bu mübarek gecede yurdumuzun dört bir yanına tabut tabut gelen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı ve sabır dilerken; ocaklara ateş düşüren PKK Terör Örgütü’nü de şiddetle lanetliyorum”, diye söze başladı. Daha sonra Türk Ocakları hakkında kısa bir bilgi veren Şube Başkanı “Türk Milletini sevmek ve yüceltmeyi ülkü edinmiş olan Türk Ocakları asırlık bir çınardır. Bu asırlık çınar Muhterem Başbuğ’muzun ömrünü adadığı Türk Milliyetçiliğinin korlandığı bir ocaktır. En büyük zenginliğimiz olan şahsiyetimizin mimarı olan Başbuğ Türkeş’in, Türk Milletinin her ferdini ve Türk dünyasını kucaklayan büyük davası, uğrunda ölünecek, ancak asla yolundan dönülmeyecek kutsal bir davadır.

Başbuğ Alparslan Türkeş, yüksek kabiliyetli-disiplinli iyi bir asker, örnek bir devlet adamı, eğrisi olmayan samimi ve dürüst bir siyasetçidir. Ancak bu yüksek vasıflarına rağmen Alparslan Türkeş’i Türk dünyasının Başbuğu yapan asıl özellik, Onun azimli, kararlı, samimi bir fikir ve dava adamı oluşudur. Başbuğ Türkeş, Türk Milletini; bütün milli ve manevi değerlerini koruyarak,  çağlar üzerinden sıçratarak; refah ve mutluluğa ulaştırmayı; Türk devletini güçlü, Türk Milletini mutlu etmeyi ülkü edinmiş bir şahsiyettir. Başbuğ Türkeş, Türk Milliyetçiliği’ni aksiyon haline getiren, bu fikrin siyasi organizasyonunu yapan ve milletin kaderine sahip çıkan ve milyonlarla ifade edilen Milliyetçi-Ülkücü Türk Gençliğini yetiştiren bilgedir. Ayrıca Başbuğ Türkeş, ömrü boyunca yüzü Kâbe’ye dönük bir mümin; Türklük davasının samimi bir mücahididir. Bu bakımdan Türkeş, kadirşinas milletimiz tarafından hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”dedi.

Açış konuşmasından sonra Türkeş Bey’le anısı olanlar anılarını paylaştı ve hazırlanan slâyt, Mustafa Yıldızdoğan’ın “Başbuğlar Ölmez” parçası eşliğinde izlendi.  Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği üyesi Rıfat YİĞİT ile Abdurrahman ERTÜRK’ ÜN, Başbuğ için yazdığı şiirlerini okunmasından sonra günün anısına bir konferans vermek için davet edilen Akademisyen ve 21.Dönem Afyon Milletvekili Müjdat KAYAYERLİ kürsüye geldi.

“Türklük Şuuru ve Türk Milliyetçiliği” konusunda bir saat süren bir konferans veren konuşmacı; Hun Türklerinden günümüze Türklük Şuurunun ve Türk Milliyetçiliğin gelişimini çok çarpıcı bir dille ve örneklerle anlattı. Daha sonra Rahmetli Ziya Gökalp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Hüseyin Nihal Atsız ve Alparslan Türkeş’in Türklük Şuuru ve Türk Milliyetçiliği konusundaki görüş ve çalışmalarını dile getiren Kayayerli; Türk Milletinin Türklük Şuurunun gelişmiş olduğunu, Milletin bu şuurla tüm engelleri aşacağını, tüm sinsi plan ve oyunları bozacağını ve Türk Milletinin sonsuza kadar yaşayacağını” anlattı.

Anma programı geceye katkısı olanlara plâket verilmesiyle son buldu.

TURK-ocak-alptrks (1) TURK-ocak-alptrks (2) TURK-ocak-alptrks (3) TURK-ocak-alptrks (4) TURK-ocak-alptrks (5) TURK-ocak-alptrks (6) TURK-ocak-alptrks (7) TURK-ocak-alptrks (8) TURK-ocak-alptrks (9) TURK-ocak-alptrks (10) TURK-ocak-alptrks (11)bas-bgturkes-tocak (1) bas-bgturkes-tocak (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.