Başkan ACAR ALS Hastalığına Dikkat Çekti

  • 01 Aralık 2017
  • 526 kez görüntülendi.
Başkan ACAR ALS Hastalığına Dikkat Çekti

Başkan ACAR ALS Hastalığına Dikkat Çekti

Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, İstanbul Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde, Evde Bakım Derneği tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Evde Sağlık ve Bakım Kongresine katıldı.

Kongrede “Evde Sağlık ve Bakımda Ülkemiz Örnekleri, Sorunları, Çözüm Önerileri” konulu panelde Prof. Dr. Zuhal Bahar ile birlikte oturum başkanlığını yürüttü.

Oturumda ALS Hastası eski Trabzonsporlu Futbolcu İsmail Gökçek’in ALS Hastalığı ve hasta yakınlarının sorunları ile ilgili yapmış olduğu sunum dikkat çekerken; Belediye Başkanı Saffet Acar; İsmail Gökçek’e bu hastalıkla hayata küsmediği ve hastaların ve yakınlarının sesini duyurmak için var gücüyle çalıştığı için kendisini tebrik ederken Als Derneğinin Yaşamak Yetmez Yaşatmak Lazım felsefesine destek verdi. Başkan Acar oturum başkanlığından sonra verdiği röportajda şunları kaydetti “Toplumda bu hastalık maalesef çokça bilinmemektedir Ünlü Bilim Adamı Stephen Hawking’in hastalığından ancak ALS kafalarda nasıl bir rahatsızlık olduğu hakkında fikir vermektedir; bugün değerli kardeşimiz eski futbolcu İsmail Gökçek beyden hastalığın herkeste görülebileceğini; en büyük belirtisinin kaslarda güçsüzlük olduğunu ve erken önlem alınmadığı takdirde tüm vücudu sardığını öğrendik, bu konuda toplumumuzu bilinçlendirmek için girişimlerde bulunacağız” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.