BAŞKAN ACAR: DİNAR’A HİZMET BOYNUMUZUN BORCU

 • 09 Şubat 2015
 • 1.940 kez görüntülendi.
BAŞKAN ACAR: DİNAR’A HİZMET BOYNUMUZUN BORCU

baskanacar

Dinar’a Hizmet Boynumuzun Borcu

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Dinar’da birçok projeye imza atacaklarını, milletin kendilerine verdiği 5 yıl Başkanlık döneminde halkın hizmetkarı olacaklarını söyledi. Cumhuriyet Meydanı, Mezbahana, Salı Pazarı, Yol Genişletme çalışmaları gibi büyük projelerin bir bir hayata geçirileceğini belirten Başkan Acar, Dinarlı vatandaşların hizmetlerin en iyisine layık olduğunu ifade etti.

İlk işlerinin salı pazarının kurulduğu yerden Tren garına kadar olan caddeyi genişletmek olduğunu vurgulayan Acar şunları söyledi, ‘Lise caddesi olarak tabir ettiğimiz noktada özellikle salı günleri trafik çok sıkışıyor. Bununla ilgili belediyeye çok şikayet aldık. Araç sürücüleri ve vatandaşlarımızın bu bölgede trafik çilesini bitireceğiz. Bu yolda bulvar çalışması yaparak ışıklı bir yol haline getireceğiz.

Bu çalışmalarımızın yanında Menderes Nehrimize 3 ayrı proje hazırladık. DSİ yetkililerinin geçen ay gelerek inceleme yaparak, projelere olumlu bir yaklaşım içinde olduklar. Menderes’in Akarçay gibi olmasını istiyoruz. Menderes Nehrinin standart bir havza olmasını istiyoruz. Altı ve duvarları beton, yanlarında bisiklet ve yürüyüş yolları olan bir nehir haline getirilmesi gerekiyor. 2015 yılı içinde programa alınacağının sözünü aldık. İnşallah Akarçay gibi bir proje yapılmasını bekliyoruz’ dedi.

Cumhuriyet Meydanı ve Yeni Garaj projelerinin de olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Saffet Acar projeleri hakkında şunları kaydetti, ‘ Cumhuriyet Meydanı projemiz var, SDÜ Mimarlık bölümüne projesini çizdiriyoruz. Şimdiki garaj artık istenilen seviyede kullanışlı bir yer değil. Yeni garaj projemiz IYAŞ ile akıllı kavşak arasında bulunan boşluğa yapılacak. Dolayısıyla her iki yönden gelen otobüsler garajımıza girecek. Yeni Pazar projemiz ise kültür merkezi ile birleşen bir Pazar yeri olacak. Mezbaha projemiz hazır, AB kriterlerine göre çizildi’ şeklinde konuştu.

Belediyenin 1 Lira Borcu Yok

Dinar Belediyesinin 1 Lira borcunun olmadığını kaydeden Başkan Acar, sadece işçilerin SGK borcu olduğunu, o borçları da yeniden yapılandırma kanununa göre yapılandırdıklarını söyledi. Borçsuz bir belediye olarak Dinar’da bütün projeleri gerçekleştireceklerini belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Hiranur dedi ki:

  Dinar’a ve Dinarlıma yakışır Başkan Saffet Acar Allah Yar ve Yardımcınız Olsun Başkanım

 2. Sanem Öz dedi ki:

  Sayın başkanım izmire geldiğinizde bekleeriz çalışmalarınzda başarılar diler sağlıcakla kalın

 3. Sevdalı dedi ki:

  Başkanım sen başkasın bizi bırakıp gitmemen ne kadar güzel Dinar sensiz bir hiç

 4. İbrahim dedi ki:

  İzmirde oturan bir Dinarlı olarak sizi tebrik ediyorum Başkanım Dinarlı sizinle mutlu bunu buralardan anlayabiliyoruz tüm Dinar’a selam olsun.

 5. Kemal dedi ki:

  Sayın başkanım çalışmalarınzda başarılar diler sağlıcakla kalın Dinar ve Dinarlı sizi seviyor allaha emanet olun başkanım

 6. NİHAT KARAAĞAÇ dedi ki:

  ALLAH YARVE YARDIMCINIZ OLSUN

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.