BAŞKAN ACAR GAZİLERİMİZİ, GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINI SUÇIKAN’DA AĞIRLADI

  • 18 Mart 2017
  • 1.562 kez görüntülendi.
BAŞKAN ACAR GAZİLERİMİZİ, GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINI SUÇIKAN’DA AĞIRLADI

BAŞKAN ACAR GAZİLERİMİZİ, GAZİ VE ŞEHİT

YAKINLARINI SUÇIKAN’DA AĞIRLADI

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü Tarih; 18.03.2017 Cumartesi Saat; 10:00’da 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma merasimiyle başlayan program, Dinar’da bulunan gazi ve şehit derneklerine ziyaret ile devam etti. Protokol üyeleri daha sonra Bombacı Gazi Mehmet Çavuşun torunu Bayram İpek ile birlikte Bombacı Mehmet Çavuş ve Dinarlı şehitlerin mezarlarına birer ziyaret gerçekleştirdi. Daha sonra protokol Park Ala konferans salonuna davet edildi.

Çelenk sunma programında tören yöneticiliğini Fatih Ortaokulu Md.Yrd. Kasım İrioğlu, İstiklal Marşını yönetme görevini Atatürk YBO Müzik Öğretmeni Nurgül Kızıllar, Sunuculuk görevini ise Türkçe Öğretmeni Büşra Azyaman yaptı. Çanakkale Zaferinin 102. Yılı Kutlama ve Anma Programı Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulunun hazırlamış olduğu program dahilinde devam etti. Programda Açılış Konuşmasını Atatürk YBO Müdürü Muhammed Binbir yaptı. Ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Çoban kürsüye davet edildi. Çoban konuşmasında ; ‘’Sayın kaymakamım garnizon komutanım Cumhuriyet başsavcım ve değerli Dinarlılar bugün Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için camlarını seve seve feda eden şehitlerimizin şehitler gününü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Bu duygularla bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden başta ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizin bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor ruhlarınız şad olsun diliyorum arz ederim” dedi. Şehit Aileleri ve Gaziler adına bir konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan da Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılını kutladığımız bu günde duygu ve düşüncelerini aktararak şunları söyledi ; ‘’ 18 mart Çanakkale zaferi 102. Yılı ve Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla Anıyoruz Onların emaneti olan ailelerine ve gazilerimize sağlık esenlikler diliyorum.Bu ülke toprakları kolay kazanılmadı. Bu ülke Anaların Duası ile kınalı kuzular bu ezanlar Dinmesin Bayrak inmesin diye şehit olanları senede bir gün değil her zaman hatırlamak görevimizdir.’’ Konuşmaların ardından Okul Öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo, tiyatro ve şiirler davetlilere sunuldu.

Program sonrasında Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından tüm protokol üyelerine, gazilerimize, gazi ve şehit yakınlarımıza Suçıkan tesislerinde yemek ikramı yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.