BAŞKAN ACAR, KONSEY BAŞKANI SEÇİLDİ

  • 14 Ekim 2015
  • 2.090 kez görüntülendi.

BAŞKAN ACAR, YAŞLILIK KONSEYİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Dinar Belediye Başkanlığı, Ulusal Yaşlılık Konseyi ve Uygulamalı Gerontoloji derneği tarafından Park Ala konferans salonunda 7.Uluslararası Türkiye Gerontoloji Ödül Töreni düzenlendi.

Programa; Belediye Başkanı Saffet Acar, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, Askerlik Şube Başkanı Ali Azyaman, meclis üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Kemallettin Yılmaz, MHP ilçe Başkanı İbrahim Acar, MHP İlçe yönetim kurulu üyeleri, CHP ilçe Başkanı Mevlüt Er, Dinar MYO öğretim görevlileri, Dinar TSO Başkanı Hakan Uyan, Uluslararası alanda başarı göstermiş yabancı akademisyenler, muhtarlar, Bayanlar Meclisi Başkanı Günsel Acar, Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt, Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği Başkanı Yaşar Sağlam, Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Raif Öztürk, Huzurevi Başkanı Aynur Toker, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrasında Prof. Dr. İsmail Tufan açılış konuşmasını yaparak günün anlam ve önemine binaen konuşmasını gerçekleştirdi.

İkinci açılış konuşmasını ise Belediye Başkanı Saffet Acar gerçekleştirdi. Acar konuşmasında Ankara’da meydana gelen patlamada hayatlarını kaybeden vatandaşları anması sonrasında şunları söyledi;

” Ulusal Yaşlılık Konseyi ve Ulusal, Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği ile birlikte düzenlemiş olduğumuz 7. Türkiye Uluslararası Gerontoloji Ödül törenine hoş geldiniz.

Siz değerli hocalarımızı bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmak amacıyla ilçemizde ağırlamanın bizleri mutlu ettiğini belirtmek isterim. Sizlere geldiğiniz için teşekkür ediyorum.

Uluslararası Gerontoloji ödüllerinin bu yıl 7.si gerçekleştiriliyor, daha önceden ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan bu tören bu yılda Dinar’da düzenliyoruz. Bu önemli gururu ve sevinci sizlerle paylaşıyorum ve biliyorum ki bu güzel ödül töreni her yıl tekrarlanacak ve bilim dünyasında, görevinde başarılı akademisyenlerimiz çalışmalarını bu gibi vesileler ile vatandaşlara aktarabileceklerdir. Ödül törenlerinin doğasında; belirli bir süre boyunca kapsamlı çalışmalar yapan akademisyenlerin elde ettikleri sonuçları toplum ile paylaşmak yatmaktadır. Bilim adına gerçekleştirilen bu tip konferans ve sempozyumlara katılmak hepimiz için faydalı olacaktır, çünkü kütüphaneler dolusu bilgiyi bir gün içerisinde alanında uzman hocalarımızdan dinleyerek öğrenme şansı bulabiliyoruz. Davetimizi kırmayarak bu önemli törene katılan tüm vatandaşlarıma da geldikleri için şükranlarımı sunarım. İnsan ömrünün giderek uzadığını artık hemen hemen; her gün bir yerlerden duymaktayız. Yaşlanma ve yaşlılığın bilimi olan Gerontoloji bilimindeki araştırmalarda gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Yarın yine bu salonda saat 10.00’da Almanya’dan, Avustralya’dan, Amerika’dan ve ülkemizin farklı üniversitelerinden gelen hocalarımız sahada yapmış oldukları çalışmaları aktaracaklardır, bu önemli toplantıya da hepinizi buradan tekrar davet etmek istiyorum.  7.Uluslararası Ödül Töreninde emeği geçen tüm hocalarıma, Gerontoloji Bölümü öğrencilerine ve belediye personelime teşekkür eder, hepinize saygı ve selamlarımı sunarım.” dedi.

Dünya Geriatri ve Gerontoloji cemiyetine bağlı olan ulusal yaşlılık konseyi başkanlığına, konsey üyeleri tarafından yaşlanma ve yaşlılık alanında girişimlerde bulunan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar seçildi. Ulusal yaşlılık konseyi eski başkanı Prof. Dr Terence Seedsman tarafından devir teslim töreni ile Ulusal yaşlılık konseyi başkanlığı cübbesi Başkan Saffet Acar’a giydirildi ve başkanlık teslim edildi.

Acar, kürsüye geçerek; Ülkemizin yaşlılarına ve yaşlılık sorunlarının çözümü için başkanlık görevini adaletli ve hakkaniyetli yapacağına dair yemin törenini gerçekleştirdi. Başkan Acar teşekkür konuşması sonrasında yaşlılık ile ilgili slaytlı sunum gösterisi yapıldı. Programda, Uluslararası alanda başarı göstermiş yerli ve yabancı akademisyenler tarafından gerçekleşen konuşmalar sonrasında ödül törenine geçildi.

 

VII. Türkiye Uluslararası Gerentoloji Ödülleri programı kapsamında,

Bilim Hizmet ödülleri;

Prof. Dr. Monika Reichert,

Prof. Dr.Fehmi Akçiçek,

Prof. Dr. Veli Duyan,

Doç. Dr. Yavuz Taneli,

 

Uygulamalı Hizmet Ödülü;

Aynur Toker,

 

Gero Future Teşvik Ödülü;

Araştırma Görevlisi Ufuk Kocatepe’ye verildi.

 

Kapanış konuşmaları sonrasında program sona erdi.

gerentolojiodulleri (1) gerentolojiodulleri (2) gerentolojiodulleri (3) gerentolojiodulleri (4) gerentolojiodulleri (5) gerentolojiodulleri (6) gerentolojiodulleri (7) gerentolojiodulleri (8) gerentolojiodulleri (9) gerentolojiodulleri (10) gerentolojiodulleri (11) gerentolojiodulleri (12) gerentolojiodulleri (13) gerentolojiodulleri (14) gerentolojiodulleri (15) gerentolojiodulleri (16) gerentolojiodulleri (17) gerentolojiodulleri (18) gerentolojiodulleri (19) gerentolojiodulleri (20) gerentolojiodulleri (21) gerentolojiodulleri (22) gerentolojiodulleri (23) gerentolojiodulleri (24) gerentolojiodulleri (25) gerentolojiodulleri (26) gerentolojiodulleri (27) gerentolojiodulleri (28) gerentolojiodulleri (29) gerentolojiodulleri (30) gerentolojiodulleri (31) gerentolojiodulleri (32) gerentolojiodulleri (33) gerentolojiodulleri (34) gerentolojiodulleri (35) gerentolojiodulleri (36)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.