BAYIR-BUCAK (SURİYE) TÜRKMENLERİ…

  • 04 Aralık 2015
  • 1.525 kez görüntülendi.
BAYIR-BUCAK (SURİYE) TÜRKMENLERİ…

trkocklari4122015

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

BAYIR-BUCAK (SURİYE)

TÜRKMENLERİNİ KONUŞTU

Türk Ocakları Dinar Şubesi, yeni faaliyet döneminde her ayın ilk Perşembe günü yapmaya karar verdiği “PERŞEMBE SOHBETİ”nin ilkinde Bayır-Bucak Türkmenlerini konuştu.

3 Aralık 2015 Perşembe günü dernek binasında yapılan “Perşembe Sohbetine” Türk Ocakları üyeleri katıldı. Program, tüm şehitlerimiz ile Türkmen Dağı’nda mücadele ederken şehit düşen Türkmen kardeşlerimizin azizi hatırasına saygı duruşu ile başladı. Daha sonra şehitlerimizin aziz hatırasını şad etmek için, Mehmet Ali Cirit tarafından Kur’an okundu.

Programın ilk bölümünde Emekli Öğretmen ve Türk Ocakları Dinar Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Sezai AKALAN, Onurları ve gelecekleri için savaş veren Bayır-Bucak Türkmenlerinin içinde bulunduğu durumu anlattı. Daha sonra Şube başkanı Raif ÖZTÜRK Suriye Türkmenlerinin tarihi ve sosyo- ekonomik durumlarını anlatan bir sunum yaptı Toplantıda hazır bulunan şair Abdurrahman Ertürk ile Mehmet Arslan Türkmenlerin feryadını dile getiren şiirlerini okudular.

Şube başkanı Raif Öztürk, “Irak Türkmenlerinin zor gününde, Ülkü Ocakları ile Türk Ocakları nasıl yardım kampanyası başlattılarsa, bugün de bu iki milli kuruluşumuz Suriye ( Bayır-Bucak) Türkmenlerine yardım kapmayası başlatmışlardır. Üyelerimizi Türk Ocaklarının başlattığı kampanyaya destek olmaya çağırıyorum,” dedi. Sohbet toplantısına katılanların orada topladıkları yardım, Türk Ocakları Genel Merkezi’nin yardım hesabına yatırılmak üzere şube üyeleri Alptekin Kalkan ile Sezai Akalana teslim edildi.

Toplantının ikinci bölümünde Şube başkanı Raif Öztürk, Türk Ocakları Dinar Şubesi Hars Heyeti Başkanı olan ve Dinar Halk Eğitimi Merkez Müdürü iken Emekli ayrılan Yaşar Sağlama söz verdi. Yaşar Sağlam, emekliliği ile ilgili yaptığı duygusal konuşmadan sonra; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Senatosu’nun “hemşehrimiz, dostumuz ve gönüldaşımız Mehmet Tekin Bey’e Fahri Doktorluk Unvanı vermiştir. Tören için Hatay’a gittim, hepinizin selamlarını ilettim. Değerli ağabeyimiz Araştırmacı-Yazar Mehmet Tekin Bey’i hepimiz adına kutladım. Onun da hepinize sevgi ve selamlarını getirdim,” diyerek konuşmasını bitirdi.

Toplantının sonunda olağan genel kurulun yapılacağı tarih hakkında bilgi veren Şube Başkanı Öztürk, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

 

                                                                         TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.