BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DİNAR’DAN 2 TIRI AŞKIN YARDIM

  • 13 Ocak 2016
  • 1.871 kez görüntülendi.
BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DİNAR’DAN 2 TIRI AŞKIN YARDIM

DİNAR’DAN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE 2 TIRI AŞKIN MALZEME GÖNDERİLDİ

Dinar Belediyesi ve Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Suriye’nin kuzeyinde yerleşik olan ve son günlerde yoğun saldırılara maruz kalan Bayır Bucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı. Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası, Dinarlı vatandaşlar tarafından çok yoğun ilgi gördü.

Afyonkarahisar Alperen Ocakları İl Başkanlığının başlatmış olduğu, Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Dinar Belediyesi iş birliğince, Bayır Bucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenlendi. Dinar Belediyesi resmi web sitesi, sms ve belediye hoparlör ilanı yolu ile Dinarlı vatandaşlara duyurulan yardım kampanyasına ilgi yoğun oldu. Öncelikli olarak gıda paketleri ve battaniye olmak üzere ilçe vatandaşlarından, esnaflardan, alışveriş merkezlerinde, marketlerden, sivil toplum kuruluşlarından, Dinar Merkez ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezinden (DİMÇEK) yardım kampanyasına çok büyük destek geldi. Vatandaşlar, araç ve kamyonetleri ile yardımlarını getirirken, aracı olmayıp yardıma destek vermek isteyen yardım severlerin yardım paketleri zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından evlerinden teslim alındı. Nakdi para yardımı yapmak isteyenlerden ise para kabul edilmedi. Vatandaşlar belediye ekiplerinden kampanya hakkında bilgi alarak marketlerden gıda paketleri alarak yetkili personele teslim etti.

Başkan Saffet Acar ise konuşmasında; “Bu gün burada Dinarlı hemşerilerimizin yardımları ile birlik ve beraberlik içerisinde Afyonkarahisar Büyük Birlik Partisi İl Başkanımız, ilçe başkanlığımız ve Dinar Belediyesi olarak bir kampanya başlattık. Hemen iki gün içerisinde sağ duyulu hemşerilerimizin yardımlarını aldık. İnsanlar yardım yapmak için yarışıyor, burada gördüğüm manzara beni gerçekten çok duygulandırdı. Yaşlı teyze biraz önce pazar arabası ile gönlünden kopanları pazar arabasına doldurmuş ve Bayır Bucak Türkmenlerine yardım yapabilmek yarışı içerisinde burada. Son derece güzel bir manzara ile karşı karşıyayız. Cenabı Allah kimseleri o durumlara düşürmesin. Tüm Dinarlı halkımıza, bu işi organize eden kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin.” dedi.

Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Cemil Çoker yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Duyarlı milletimiz, Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimize ve Halep’te ki Türkmen kardeşlerimize bir nebze olsun yardım göndermek için seferber olmuş durumda. İnşallah biz, veren el ile alan el arasında köprü vazifesi görmeye çalışıyoruz. Arzu ediyoruz ki, en kısa sürede bu savaş durur, Türkmen kardeşlerimizde bu çektikleri dert ve ızdıraptan bir an önce kurtulur.  Bu vesile ile Belediye Başkanımız Saffet Acar’a, Dinarlı hemşerilerimize ve bölge halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

Alınan bilgiye göre, vatandaşlar tarafından toplanan yardım paketleri birinci tır’a yüklenerek gönderildiği, ikinci tır’ın ise bir hafta sonra yola çıkacağı, Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyasının ise devam ettiği öğrenildi.

bayir-bucak-turkmenlere-yardim (3) bayir-bucak-turkmenlere-yardim (7) bayir-bucak-turkmenlere-yardim (6) bayir-bucak-turkmenlere-yardim (5) bayir-bucak-turkmenlere-yardim (4) bayir-bucak-turkmenlere-yardim (2)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. deniz dedi ki:

    Halep için bi yardım kampanyanın varmı acaba

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.