“BAZI BELEDİYE BAŞKANLARI MUSİKİ DE YAPAR..” (video)

  • 06 Nisan 2016
  • 781 kez görüntülendi.
“BAZI BELEDİYE BAŞKANLARI MUSİKİ DE YAPAR..” (video)

“BAZI BELEDİYE BAŞKANLARI MUSİKİ DE YAPAR..”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı, Türk Müziği Dinleti Topluluğu tarafından Dinar Meslek Yüksek Okulu salonunda ‘Gül-Bülbül Aşkı’ isimli konser gerçekleşti.

Genel Sanat Yönetmenliğini ve Solistliğini AKÜ Devlet Konservatuar Öğretim Görevlisi Yıldırım Aktaş, Açıklamalar ve Sunumunu ise Yunus Emre Uğur’un yaptığı programa; Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. Hayrettin Ertan, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, belediye meclis üyeleri, Dinar MYO öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sanata verdiği katkılardan dolayı Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’a ithaf edilen ‘Şarkılarda Gül Bülbül Aşkı’ isimli konserde, tambur taksimi, hicaz keman taksimi, ney – kanun geçiş taksimi, suzidil, hicaz, uşşak, bayati, nihavend, kürdi ve acem makamlarında değişik eserler seslendirildi. Konser sonrasında Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin tarafından Solist Yıldırım Aktaş’a, Sunucu Yunus Emre Uğur’a ve saz ekibine teşekkür belgeleri ve çiçek takdim edildi. Kaymakam Mustafa Şahin konuşmasında şunları söyledi; “Bu tür etkinlikleri devam ettirdiği için, sahipliğini yaptığı için Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her belediye başkanı kilitli parke yapar ama bazı belediye başkanları musikide yapar, bu yönü ile sanatçı yönü ile belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

dmyo-tsm-nisan (1) dmyo-tsm-nisan (2) dmyo-tsm-nisan (3) dmyo-tsm-nisan (5) dmyo-tsm-nisan (6)dmyo-tsm-nisan (4)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.