Belediye Başkanı Saffet Acar Çerçel Kültür Merkezinde..

  • 26 Şubat 2015
  • 1.446 kez görüntülendi.
Belediye Başkanı Saffet Acar Çerçel Kültür Merkezinde..

suysla1

İHVAN-I MUSUKİ PROGRAMI

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarının her ay’ın son Çarşamba akşamları M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi salonunda düzenlediği ‘İhvan-ı Musiki’ isimli programına, içinde bulunduğumuz Şubat ayı etkinliğine Dinarlı hemşerimiz Şair Süleyman Uysal davet edildi.

AKÜ Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen ve Konservatuar Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen tarafından koordine edilen bu ay ki ‘İhvan-ı Musiki’ isimli programa Dinarlı Halk Şairi Süleyman Uysal davet edildi. Şair Uysal’ın yanı sıra programa; Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Belediye Başkan Yardımcısı, Rafet Şimşek, Emekli Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Araştırmacı Gazeteci Yazar Yaşar Sağlam, Emekli Edebiyat Öğretmeni ve Araştırmacı Gazeteci Yazar Raif Öztürk, Şair Abdurrahman Ertürk, İş Adamı İbrahim Alimoğlu, konservatuar görevlileri, öğrenciler ve musikiye gönül vermiş Afyonkarahisarlı vatandaşlar katıldı.

Gecede, Dinarlı Halk Şairi Süleyman Uysal’ın şiirleri, AKÜ Devlet Konservatuar görevlisi Yıldırım Aktaş tarafından bestelenerek seslendirildi.

Şair Süleyman Uysal, kendini tanıttıktan sonra yapmış olduğu konuşmasında, Başkan Saffet Acar’a, Yaşar Sağlam’a ve Raif Öztürk’e, teşekkürlerini iletti. Kendilerinin destek ve belediyenin yardımıyla bastırılan kitap sayesinde buralara geldiğini ifade eden Uysal, misafirlere yönelik dörtlük mısralar halinde şiirler okudu. Uysal, gençlere hitaben şiir yazmalarını da tavsiye ederek, kendi hayatından kısa kesitlerle hatıralarını anlattı.

Belediye Başkanı Saffet Acar ise konuşmasında; “Dinarlı Halk Şairi Süleyman Uysal bizim için önemli bir insan, kendisinin eserlerini bestelediniz ve tanıtımına katkı sağladınız. Başta Süleyman amcama ve AKÜ Devlet Konservatuarı ekibine teşekkür ederim.” Dedi.

suysla2 suysla3

suysla4 suysla5

suysla6 suysla7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.