BİR SEVDANIN GÖNÜL ERİ

  • 06 Aralık 2017
  • 568 kez görüntülendi.
BİR SEVDANIN GÖNÜL ERİ

BİR SEVDANIN GÖNÜL ERİ

 A.VASİ KÖSE VE ŞİİRCE

 

Dostlarım arasında; gelecekteki meslek hayatıyla ilgili yolunu lise yıllarında çizen iki güzel insan tanırım.  Birisi daha sonra izini takip edip Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünde birlikte okuduğum, meslek hayatımda da Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bir süre birlikte çalıştığım Dinarlı hemşehrim rahmetli Seydi Özata.. Daha lise yıllarında edebiyatçı olmayı hak eden bu güzel insanla o kadar çok anım var ki… Ancak şimdi konumuz bu olmadığı için, kendisini rahmetle anarak asıl komumuza geçmek istiyorum.

Lise yıllarında edebiyata büyük ilgi duyan, gazeteci-yazar olmayı o yıllarda kafasına koyan bir başka tanıdığım kişi de benim liseden arkadaşım değerli A.Vasi Köse’dir.

O yıllarda, nereli olduklarını ve nereden geldiklerini çok iyi bilmediğimiz, ilçemizin müftüsünün oğlu olarak tanıyıp, dostça davranışları, güzel konuşması ve edebiyata olan düşkünlüğü ile ilgimizi çeken, sevip değer verdiğimiz iyi dosttu A.Vasi Köse…

Liseden sonra bir süre birimizin izini kaybetsek de, zaman su gibi akarken yıllar önce yolumuz Hatay’da yaşayan değerli ağabeyimiz, kültür insanı Mehmet Tekin sayesinde kesişti. Uzaktan uzağa izlediğimiz Hatay’ın değerli kültür adamı, gazeteci A.Vasi Köse, eski bir arkadaş, kadim bir dost, yurtsever ve aydın kimliği ile gönlümüze yerleşti.

İşte bu gönül dostundan geçen hafta; yürek çırpınışlarını terennüm ettiği güzel bir hediye aldım. Ruhunun özlemlerini, haykırışlarını, yaşanmış güzellikleri, yarım kalan sevdalarını, anlattığı ve lütfedip imzalayarak gönderdiği bir şiir kitabı… “ŞİİRCE…”

Şiirce, A.Vasi Köse’nin kendi ruh dünyasını, duygularıyla sarıp sarmalayarak anlattığı güzel bir eser. A.Vasi kardeşimin kalemi çığlık..Canlı bir yaşam, doyuma gerçekten ulaşamamış bir sevda, yaşanmışlıkların güzellikleri ve iki ucu acı olan, hüzün dolu bir hayat.. Sevgi, yaşamın gerçek duygusu… Sevgi, değerli Köse’de iki ucu hüzün olan bir hayatın tam da ortasında kalmış bir mutluluk.

Değerli dost, A.Vasi’nin şirin Şiirce’sinde; onca hüzün ve acının içinde; sevginin ölümsüz bir duygu olduğunu görmemek mümkün değil… Hasreti, özlemi, acıyı, yarım kalan sevgiyi, hüznü yeniden yaşadığım Şirince’de güzel bir yüreğin; güzellikleriyle birlikte hüznünü, ölümsüz sevgisini ve özlemini gördüm. Hayatın gerçekleriyle bir kez daha hesaplaştım.

 Duygu yüklü şiirleriyle beni, yarım kalmış sevgilerimin acısının verdiği hazza, sevdanın, özlemin erdemine götüren gönül dosttum, değerli arkadaşım A.Vasi Köse’yi yürekten kutluyor, değer biçilemeyecek kadar önemli hediyesi için teşekkür ediyor; başarısından dolayı alkışlıyor; evlatları ve torunlarıyla Şiirce yaşamasını diliyor, muhabbetle kucaklıyorum. Saygılarımla….  5.12.2017

NOT: Değerli kardeşim, sevgili torununuz İrem UZUNAY’I da “BİLİNMEZLİK” isimli kitabı ve kendisi kadar sevimli öyküleri için kutlarım. R.Ö

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.