ÇETİN VE ZEYBEK T.K.B. SİVAS BULUŞMASINA KATILDI

  • 15 Mayıs 2017
  • 910 kez görüntülendi.
ÇETİN VE ZEYBEK T.K.B. SİVAS BULUŞMASINA KATILDI

ÇETİN VE ZEYBEK TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ SİVAS BULUŞMASINA KATILDI

Tarihi Kentler Birliği, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı topraklar olan Sivas’ta 12-13-14 Mayıs 2017 de buluştu.

Tarihi Kentler Birliği 2017 yılı olağan birinci toplantısı 445 üyesi ile büyükşehir, il, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ı temsilen Tarihi Kentler Birliği meclis üyeleri Abbas Çetin ve Metin Zeybek temsil etti.

Sivas buluşmasında genel kurulun seçimi tamamlamasının ardından Sivas’ın Cumhuriyetimizin kurulmasında gösterdiği yararlılıklar ve Sivas kongresinin önemi ve tarihteki yeri işlendi. Tarihi Kentler Birliğinin yaptığı çalışmalar ve önemi üzerinde duruldu. “Belediyelerimizin Çalışma Şekilleri Nasıl Olmalı?” konusunda konuşmacılar Sivas Valisi, Sivas belediye başkanı, Tarihi Kentler Birliği başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen aydınlatıcı bilgiler verdi.

8. Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivalini anlatan doküman, CD ve hediyeler; Tarihi Kentler Birliği Başkanı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a, Meclis Üyesi Abbas Çetin, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ise Meclis Üyesi Metin Zeybek tarafından takdim edildi ve yapılacak olan Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivaline davet edildiler.

Sivas buluşması başta kongre merkezi ve şehirde bulunan tarihi yerlerin gezilmesi ve çevre incelemeleri ile tamamlandı.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.