Bugün, Erler Eczanesi Nöbetçidir.

2021 yılının son meclisinde Engelliler günü unutulmadı

2021 yılının son meclisinde Engelliler günü unutulmadı

2021 yılının son meclisinde Engelliler günü unutulmadı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın başkanlığında 2021 yılının son meclis toplantısı yapıldı. 

Dinar Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, alınan kararların ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Açılış konuşmasının ardından yarın 3 Aralık Dünya Engelliler günü olması münasebetiyle Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Dinar Engelliler Derneği adına Dernek Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyemiz Erkan Kırtaş’a günün anısına çiçek takdiminde bulundu. 

Çiçek takdiminde bir konuşma gerçekleştiren Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, “Engellilik, engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasını gerektiren toplumsal bir konudur. Belediye olarak sevginin her engeli aşacağı anlayışımız ile tüm engelli vatandaşlarımızın bir gün değil her gün yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Belediyecilik hizmetlerimizi yaparken engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak unsurları ön planda tutuyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bu özel günde bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını bilerek, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu, huzurlu, güzel günler diliyorum.” İfadelerini kullandı.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!