Başkan Sarı, 2021 Aile Yılı Paneline katıldı

Başkan Sarı, 2021 Aile Yılı Paneline katıldı

Başkan Sarı, 2021 Aile Yılı Paneline katıldı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, eşi Rahime Sarı hanımefendi ile birlikte Afyonkarahisar Valiliği tarafından Korel Otelde düzenlenen 2021 Aile Yılı Paneline katıldı.

Panelin öncesinde Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Aile Yılı Hatıra defterine aile kavramı ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazdı.

Panelin açılış konuşması Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasının gerçekleştirilmesinin ardından Panelin ilk oturumunda Oturum Başkanı olarak Orman ve Su İşleri Önceki Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Akabinde ise konuşmacı Dr. Enver Osman Kaan tarafından Aile üzerine konuşma gerçekleştirdi. Panelin devamında ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen konuşma yaparak Aile Birliğinin korunmasında aile fertlerinin üzerine düşen vecibeler hakkında bir konuşma yaptı. Konuşmaların devamında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan Dijital Dönüşüm Çağında Bireyselleşme ve Aile Bağları üzerine konuşma gerçekleştirdi. Panelin sonunda ise Prof. Dr. Ümit Meriç zoom üzerinden katılarak konuşma yaptı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından soru-cevap yapılmasıyla panel son buldu.

Panel sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, " Toplumun en küçük temel taşı olan Aile mevhumu insanlığın ve milletin yaşam tarzının temellerinin atıldığı yüce bir kuruluştur. Sevgi ve saygının üstün olduğu bu kavramda toplumunda dürüst ve ahlaklı olanını sağlayan terbiyenin verildiği ve başlangıcı nasılsa sonu da aynıdır. Aile yılı etkinlikleri kapsamında bizlerde belediye olarak evlilikte 50 yılı geçmiş olan çiftlerimizi ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim ettik.  Bu güzel panelin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.“dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!