Bugün, Erler Eczanesi Nöbetçidir.

Başkan Sarı dan İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy u Anma Mesajı

Başkan Sarı dan İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy u Anma Mesajı

Başkan Sarı dan İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy u Anma Mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İstiklal Marşımızın yazarı ünlü şair Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.


Başkan Sarı mesajında; “27 Aralık 1936’da vefat eden, duruşu ve eserleriyle Türk Milleti’nin gönüllerine taht kuran merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, 83. Ölüm yıldönümünde rahmet ve hürmetle yâd ediyorum. Mehmet Akif Ersoy, yakın tarihimizin en önemli şair ve düşünce adamlarından biridir. Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmıştır. İstiklalimizin manevi mimarları arasında şüphesiz ki Mehmet Akif Ersoy’un yeri çok ayrıcalıklı ve çok özeldir.
Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif Ersoy; vatan, millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Türk edebiyatında yeni bir çığır açan, fikir hayatımızda derin izler bırakan, ahlak abidesi olarak hepimizin hayranlığını kazanan, milli hafızalara istiklalin yorulmayan kalemi olarak kazınan milli şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 83. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!