Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Başkan Sarı, İlçemizi Turizm Kenti Yapacağız

Başkan Sarı, İlçemizi Turizm Kenti Yapacağız

Başkan Sarı, İlçemizi Turizm Kenti Yapacağız

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın girişimleri ile Zafer Kalkınma Ajansı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programına Belediyemiz Tarihin İçinde Mola projesi ile katılım sağladı.

Suçıkan Park Tesislerimizde bulunan müzenin açık hava müzesine dönüştürülerek binanın ise tekrar otele çevrilmesi ve Suçıkanımızın modernizasyonun yenilenmesi adına yapılan başvuru ile ilgili Zafer Kalkınma Ajansı Proje Uzmanlarıyla telekonferans yoluyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

Değerlendirme toplantısına Belediye Başkanımız Nihat Sarı, proje ekibi ile birlikte katıldı.

Toplantıda Proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı toplantı sonrasında yaptığı açıklamada; “İlçemizde turizmi canlandırmayı hedefliyoruz. İlçemiz tarihi ve doğal güzellikleri yönünden çok zengin ve bu güzelliklerin başında menderesin doğduğu Suçıkanımız gelmektedir. Belediye olarak bizlerde Suçıkanımızın güzelleştirilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda müze olarak kullanılan Otelimizi tekrar faaliyete geçireceğiz ve müzede sergilenen eserleri camekanlı kompakt yapıya aktararak orada izlenime sunacağız. Böylece müzemizde açık hava müzesi olarak yine vatandaşlarımızın izlenimine sunulmaya devam edecektir. Hem tarihi hem doğal yönden zenginliği ile bilinen ilçemize yurtiçinden ve yurtdışından ziyaret oldukça fazladır. Bu yıl Korona virüs salgınından dolayı yurtdışından misafirimiz pek fazla olmadı. İlerleyen yıllarda şu anda ziyaret edilen sayının çok daha üstünde olacağına inancımız tamdır. Amacımız Dinarımızın tarihi ve kültürel zenginliklerini tüm dünyaya duyurmaktır.” dedi.


 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!