Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Başkan Sarı, “Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun”

Başkan Sarı, “Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun”

Başkan Sarı, “Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun”

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı mesajında; “İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan Peygamber Efendimizin (S.A.V.) en önemli mucizelerinden olan Miraç gecesinde Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gece vakti Allah’ın emriyle Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Mekke’de Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce alemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi ve kabulüdür. Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olarak kabul edildiğinden bu mübarek günlerin feyiz ve bereket zincirlerinden bir halka olması sebebiyle Miraç’a ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız.

Bu duygularla tüm İslâm Âleminin ve hemşerilerimizin Miraç Kandili’ni kutluyor, bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İfadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!