Başkan Sarı, “Sağlık için hareket etmeliyiz”

Başkan Sarı, “Sağlık için hareket etmeliyiz”

Başkan Sarı, “Sağlık için hareket etmeliyiz”

Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

16-22 Eylül tarihleri arasında tüm dünyada kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında ilçemizde Belediyemiz Hizmet binası önünden saat 17:30 da başlanarak belirlenen güzergâhta Bisiklet Sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlarımıza Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’da eşlik etti.

Bisiklet Sürme etkinliğinin Suçıkan Park Tesisleri önünde son bulmasının ardından Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, etkinliğe katılan vatandaşlarımız ile Suçıkan Park Tesislerinde bir araya geldi.

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve AK Parti İlçe Başkanı İdris Er etkinliğe katılan vatandaşlarımıza teşekkür etmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik son buldu.  

Etkinlik hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için bu tarz etkinlikleri önemsiyoruz. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır Avrupa Hareketlilik Haftası. Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle maalesef az bir katılım ile etkinliğimizi gerçekleştirdik. İnşallah bir dahaki etkinliğimizde vatandaşlarımız ile keyifli bir şekilde bisiklet sürme etkinliğimizi gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!