Bugün, Vitamin Eczanesi Nöbetçidir.

Başkan Sarı’dan İzmir’in Kurtuluş yıldönümü mesajı

Başkan Sarı’dan İzmir’in Kurtuluş yıldönümü mesajı

Başkan Sarı’dan İzmir’in Kurtuluş yıldönümü mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, mesajında; “Bugün, Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla başlayan, tam tamına 1213 günlük işgalin sonlandırıldığı İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’in dağlarında şanlı bayrağımızı dalgalandırdığı günün yıldönümüdür.

 İzmir ile başlayan istiklal mücadelesi 9 Eylül 1922’de yine İzmir’in düşman işgalinden kurtulmasıyla son bulmuş ve bağımsızlık meşalesinin ateşi tüm yurdu sarmıştır. Düşmanın denize döküldüğü yer olarak hafızalarımızda yer edinen İzmir kurtuluşun simge şehridir. 9 Eylül günü, bu aziz milleti tarihten silmek isteyenlere karşı net bir mesaj verilmiştir; aziz milletimiz ebediyen var olacaktır. İstiklal mücadelesini zaferle sonuçlandıran aziz milletimiz, bugün de el ele, birlik ve beraberlik içerisinde varlığını sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!