Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı 29-Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı mesajında; “Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir.

Türk Kızılayı, istiklal mücadelesinde, cephedeki hizmetleriyle zaferin kazanılmasında çok büyük paya sahiptir. Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan bu kuruluşumuz, dünyanın en ücra noktalarında bile mazlumlara ve mağdurlara tüm zorlu koşullara rağmen karşılık beklemeksizin şefkat elini uzatan, yaralarını saran ve yürüttüğü bu anlamlı görev ile halkımızın gönlünde taht kurmuş en köklü insani yardım kuruluşumuzdur.

 Türk Kızılayı, insani yardımlarını sadece doğal afet dönemlerinde afetzedelere değil, aynı zamanda açlık felaketinin baş gösterdiği, iç savaşların sürdüğü, kuşatma altında yer alan, zulme uğrayan halklara da yapmakta, onların günlük gıda, giyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İlçemizde bir süredir kapalı olan Türk Kızılayı şubemizin açılışını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik. İlçemizde açıldığı günden bu yana güzel hizmetler gerçekleştiren Türk Kızılayı Dinar Şubesine Belediye olarak bizlerde her zaman gereken desteği veriyoruz. 

Bu duygularla, insanlık adına büyük görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Kızılayı çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, insani yardım faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!