Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Başkan Sarı’dan Kızılay Haftası Mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı 29-Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı mesajında; “Yaralı askerlere yardım etmek amacıyla Hilâl-i Ahmer ismiyle 1868 yılında kurulan ve Cumhuriyet döneminde adı Türk Kızılay Derneği olarak değiştirilen Türk Kızılayı, 152 yıldan bu yana, savaşta ve barışta, dünyadaki tüm muhtaçların da her zaman yanında yer alarak onlara desteklemektedir.

Dünyanın en ücra noktalarında bile mazlumlara ve mağdurlara tüm zorlu koşullara rağmen karşılık beklemeksizin şefkat elini uzatan, yaralarını saran ve yürüttüğü bu anlamlı görev ile halkımızın gönlünde taht kurmuş en köklü insani yardım kuruluşumuzdur. Türk Kızılayı, insani yardımlarını sadece doğal afet dönemlerinde afetzedelere değil, aynı zamanda açlık felaketinin baş gösterdiği, iç savaşların sürdüğü, kuşatma altında yer alan, zulme uğrayan halklara da yapmakta, onların günlük gıda, giyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 Bu duygularla, insanlık adına büyük görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Kızılayı çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, insani yardım faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!