Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Başkan Sarı’dan “Sokak Hayvanları Günü’nde Anlamlı Uygulama”

Başkan Sarı’dan “Sokak Hayvanları Günü’nde Anlamlı Uygulama”

Başkan Sarı’dan “Sokak Hayvanları Günü’nde Anlamlı Uygulama”

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı Belediye olarak ilçemizde sahipsiz sokak hayvanlarının beslenebileceği beslenme noktaları oluşturulacak alanları belirlemek için hayvan severler ile bir araya geldi.

Dinar Belediyesi Veteriner Hekimi Ramazan Özsarı ve personellerin de hazır bulunduğu toplantıda ilçemizde sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlamaları için oluşturulacak beslenme noktaları ile ilgili bir görüşme gerçekleştirildi.

Akabinde ise ilk etapta ilçemiz Korubaşı mahallesinde belirlenen alana giden Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve hayvan severler beslenme kaplarını içerisine mamaları dökerek bıraktılar.

Beslenme kaplarının bırakılmasının ardından sahipsiz sokak hayvanları beslenme kaplarına gelerek yemek ihtiyaçlarını karşıladılar.

Sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması için böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İlçemizde bulunan hayvan severlerimiz ile bir araya gelerek beslenme noktalarının kurulacağı alanlar ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Akabinde ise ilk olarak Korubaşı mahallemizde belirlediğimiz alana beslenme kaplarını bıraktık. Sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlamaları için şehrimizin muhtelif noktalarına ekiplerimiz tarafından beslenme kapları yerleştirilecektir. Sahipsiz sokak hayvanlarımız yalnız değildir. 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü gibi anlamlı bir günde başlatmış olduğumuz uygulama aralıksız bir şekilde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!