Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Özdemir Eczanesi Nöbetçidir.

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında Kitap okuma yarışması protokolü imzalandı.

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında Kitap okuma yarışması protokolü imzalandı.

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında Kitap okuma yarışması protokolü imzalandı.

Dinar Belediyesi, Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Dinar Temsilciliği arasında Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında Kitap okuma yarışması protokolü imzalandı. 

Değerler Eğitimi kapsamında  İlim, irfan yolunda okuyan gençlik prensibiyle harekete dönüşen, ülkemiz genelinde her yıl uygulanan proje Dinar da ilk defa uygulanacak proje kapsamında Dinar merkez ve köylerindeki ortaokul ve lise öğrencilerinin kendilerine ücretsiz olarak dağıtılan seviyelerine uygun kitapları okuyarak, yarışmaya katılımları sağlanacaktır. 

Bu doğrultuda amaç öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Onların kitap okumaya olan ilgisini artırmak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu ve kendini temsil edebilme gücünü kazandırmaktır. Eğitim Bir-Sen Dinar Temsilciliğinin ilçemizde de yapılmasına vesile olduğu Yarışma Sınavı sonunda dereceye giren öğrenciler Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı tarafından  ödüllendirilecektir.

 Ödüller bisiklet, tablet ve akıllı saat gibi güzel hediyelerden oluşuyor. Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de gerekli duyuruların yapılması, projenin yürütülmesi ve takibinin sağlanması ile yaklaşık bin öğrencinin yarışmaya katılması bekleniyor.

Projeyle ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı,  İlçemizde ilk kez uygulanacak olan Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında Kitap okuma yarışmasının protokolünü imzaladık. Eğitime olan desteğimiz her zaman devam edecektir.  Bu güzel projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!