Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 98’nci Yılı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 98’nci Yılı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 98’nci Yılı coşkuyla kutlandı

 İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 98.yılında düzenlenen törenlerle coşku ile kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında ilk olarak saat 09:30’da İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya protokol üyelerinin tebriklerini makamında kabul etti.

Tebriklerin kabulünün ardından İlçemiz Stadyumunda saat 10:30’da İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

 Program öğrencilerin ve halkın bayramının kutlanmasının ardından Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde belediye bandomuz eşliğinde istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya tarafından gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından öğrenciler tarafından 29 Ekim’e özel şiirler seslendirildi. 

 Dinar Menderes İlkokulu Halk Oyunları ekibi ve Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi tarafından halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi.

 Çeşitli alanlarda sportif faaliyetler gerçekleştirilerek faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler tarafından takdim edildi.

 Son olarak ise Dinar Mehmet Çavuş Anadolu Lisesi Bandosu ve Belediye bandomuz eşliğinde tören geçişi yapıldı.

 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98.yılını kutlama etkinlikleri akşam saat 20:00’de Gazi Mehmet Çavuş Anadolu Lisesi’nden başlayarak Cumhuriyet Meydanımıza kadar gerçekleştirilecek olan Fener Alayı ve belediye bandomuzun gösterisi ile son bulacak.

 Düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, Emniyet Müdürü Nihat Pulat, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, CHP ilçe Başkanı Ali Arıkan, İyi Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, AKÜ Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Zorluer, AKÜ Dinar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ender Baykut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Şube Temsilcisi Hasan Ceylan, Türkliye Muharip Gaziler Derneği Dinar Şube Başkanı Tevfik Kılıçkaya, Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Dede Cihan, İl genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, okul müdürleri, daire amirleri, Gazilerimiz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!