Dağlıca Şehitlerimiz unutulmadı

Dağlıca Şehitlerimiz unutulmadı

Dağlıca Şehitlerimiz unutulmadı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Hakkâri Dağlıca ’da 2007 yılında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ve Piyade Er Yavuz Öztürk’ün şehadetlerinin sene-i devriyesi olması dolayısıyla Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulunda ve Göçerli Köyünde düzenlenen anma programına katıldı.

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ilk olarak Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ortaokulunda düzenlenen anma programa katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şehidimizin özgeçmişi okunarak, Şair Hasan Alpars tarafından Şehit Selçuk Gürdal anısına şiir okunmasıyla devam etti. Programın sonunda ise İlçe Müftüsü Ramazan Avcı tarafından yemek duası yapılarak akabinde ise şehidin ailesi tarafından öğrencilere lokum ikram edildi.  Ayrıca TOKİ Şehit Ali İlhan Camisinde şehitlerimizin ruhuna ithafen mevlid-i şerif okundu.

Şehit Selçuk Gürdal Ortaokulunda düzenlenen programın ardından Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er ile birlikte Göçerli Köyünde Şehit Piyade Er Yavuz Öztürk’ün baba ocağında düzenlenen anma programına katılarak Şehidimizin ailesine ve yakınlarına her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanlarında olduğunu ifade ederek Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Düzenlenen programlara; Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayyup Çiçek, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Dinar İlçe Temsilcisi Hasan Ceylan, SYDV Müdürü İrfan Yüksel, şehitlerimizin aileleri ve beraberindeki heyet katıldı.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!