Bugün, Akçin Eczanesi Nöbetçidir.

Dinar Belediyesi 1 inci Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivalinde

Dinar Belediyesi 1 inci Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivalinde

Dinar Belediyesi 1 inci Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivalinde

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle düzenlenen Ahmet Şemsettin Karahisari (AŞK) Kültür ve Sanat Günleri 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali İmaret Camisi’nden Zafer Meydanı’na kadar mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle başladı.

Festivalde Dinar Belediye Bandomuz da sahne aldı.

Vali Mustafa Tutulmaz standımızı ziyarete geldiğinde Belediye Bandomuzla karşılayarak günün anısına Belediye Başkanımız Nihat Sarı Dinarımızın simgesi olan Suçıkanımızın maketini Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş’e hediye olarak takdim etmesinin akabinde belediyemiz bando gösterisi izlendi.

Festival hakkında bir değerlendirme yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Belediyemiz ve İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte stantta yerimizi aldık. İlçemizi temsil eden el sanatlarımızı sergiliyoruz. İlçemizde Tarihin çok eski çağlarında ilk defa müzik festivali yapılmış olup Apameia Antik Kenti gibi yolların kesiştiği bir önemli bir antik kente sahiptir. Kültür Sanat bakımından birçok zenginliğe sahip olan ilçemiz aynı zamanda Menderes Nehrinin doğduğu yer olarak da bilinmektedir.

Bizlerde Belediye bandomuzun da sahne aldığı bu güzel festivalde 4 gün boyunca ilçemizi simgeleyen el sanatlarımızı tanıtacağız. Buradaki geleneksel el sanatları hepsi birbirinden değerli.  Farklı farklı şehirlerden gelen vatandaşlarımız el emeği göz nuru el sanatlarını getirerek sergiliyorlar. Festivale herkesin gezip görmesini tavsiye ediyor  böylesi güzel bir festivalin organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!