Bugün, Vitamin Eczanesi Nöbetçidir.

Dinar Belediyesi Elektriğini kendisi üretecek

Dinar Belediyesi Elektriğini kendisi üretecek

Dinar Belediyesi Elektriğini kendisi üretecek

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın girişimleriyle belediyemizin kuracağı Güneş Enerji Sistemi (GES)’de proje aşamasına geçildi.

Belediyemizin kuracağı GES projesi tamamlandığında 1.2 MegaWatt gücünde elektrik üretimi yapacak.

Dinar Belediyesi Arıtma Tesisinin yanına kurulacak olan güneş enerji panelleriyle belediyemiz kendi enerjisini üreterek elektrik tasarrufu noktasında önemli bir katkı sağlayacak.

Belediyemiz enerji alanında yapacağı katkının ve tasarrufun yanında elektrik dağıtım şirketi ile mahsuplaşarak artan üretim bedelini de belediye bütçesine kazandıracak.

GES Projesi hakkında bir açıklama gerçekleştiren Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Enerji tasarrufu sağlamak için alternatif enerji kaynaklarını belediye olarak kullanmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda bölgemiz için en uygun yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisini kullanmayı tercih edeceğiz. İlk etapta Dinar Belediyesi Arıtma Tesisinin yanına kuracağımız güneş enerjisi santrali ile belediye olarak kullanmış olduğumuz elektrik sarfiyatının büyük oranını karşılamayı ve belediyemize gelir yönünden büyük bir katkı sağlamasını planlıyoruz. Bu projemizin tamamlanması ile belediyemize mali anlamda büyük tasarruf sağlayarak gelir getirecektir. Güneş Enerjisi Sistemi (GES) Projemiz şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.




Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!