Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Dinar da 23 Nisan Kutlamaları

Dinar da 23 Nisan Kutlamaları

Dinar da 23 Nisan Kutlamaları

Dinar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları büyük bir coşku içerisinde geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk vurgusunun yapıldığı etkinliklerde Türkiye Büyük Millet Meclisinin de (TBMM) açılışının 99’uncu yılında çok anlamlı bir kutlama programı hazırlandı.

Dinar TOKİ İlk Okulu ve Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu ile ortaklaşa hazırlanan kutlama programı öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelengi Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına bırakıldı.

Dinar ilçe protokolünün katılımlarıyla burada saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk bırakma töreni akabinde ise 23 Nisan kutlama etkinlikleri ilçe stadyumunda devam etti.

İlçe stadyumundaki programda, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Teğmen Muhsin Dereli ve Belediye Başkanı Nihat Sarı halkın ve öğrencilerin bayramını selamlayarak kutladı.

Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak şunları söyledi, “Cumhuriyet Güneşinin berrak yüzünü, vatan ufkunda gösterdiği gün olan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99’uncu yılına ulaşmanın heyecanıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bugün 99 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan TBMM’nin açıldığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığı kurtaracaktır ön görüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da Anadolunun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinde, azminde, kararlılığında birlik ve beraberliğinden alan bu güneş aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdesiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı” dedi.

Yapılan konuşmadan sonra ise, öğrenci şiirleri, anaokullarının ront gösterileri, halk oyunları gösterileri ve tablo gösterisiyle devam etti.

Geleneksel hale gelen çuval ve sandalye kapma yarışmalarının da düzenlendiği etkinliklerde 23 Nisan’a özel şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!