Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Dinar da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

Dinar da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

Dinar da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

İlçemizde “Avrupa Hareketlilik Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı.

16-22 Eylül tarihleri arasında tüm dünyada kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında ilçemizde Belediyemiz Hizmet binası önünden saat 16:00 da başlanarak belirlenen güzergahta Bisiklet Sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Bisiklet Sürme etkinliği başlamadan önce Belediye hizmet binası önünde etkinliğe katılan vatandaşlarımız ile hatıra fotoğrafı çektirerek katılımları için teşekkür etti.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için bu tarz etkinlikleri önemsiyoruz. İlçemizde vatandaşlarımız için bisiklet yolları ile ilgili detaylı çalışma yapmaktayız. Etkinlik süresince amacımız caddelerde vatandaşlarımızın bisikletli insanları görmesi ve sağlıklı yaşam sürmesidir. Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle maalesef az bir katılım ile etkinliğimizi gerçekleştirdik. İnşallah bir dahaki etkinliğimizde vatandaşlarımız ile keyifli bir şekilde bisiklet sürme etkinliğimizi gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!