Dinar’da Gaziler Günü Törenle kutlandı

Dinar’da Gaziler Günü Törenle kutlandı

Dinar’da Gaziler Günü Törenle kutlandı

İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.

Törene; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Cumhuriyet Başsavcı v. Cumhuriyet Savcısı Özkan Kıvradan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkan v. Adnan Güzeldal, CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan, İyi Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar İlçe Temsilcisi Hasan Ceylan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Tevfik Kılıçkaya, Şehit aileleri, Gaziler, il genel meclis üyeleri, daire amirleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Dinar İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığımız ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği tarafından çelenklerin Atatürk anıtına bırakılmasıyla başlayan program saygı duruşu ve Belediye bandomuz eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Ast.Çvş Meryem İri gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Tevfik Kılıçkaya da bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların yapılmasının akabinde Sermaye Piyasası Ortaokulu öğrencileri tarafından şiir okunarak Müzik Öğretmeni Turan Çelik tarafından gaziler gününe özgü müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Programın devamında ise Türkiye Muharip Gaziler Derneğine protokol tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

“BELEDİYEMİZ TARAFINDAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZE KAHVALTI İKRAMI YAPILDI”

Gaziler Günü kutlama programları kapsamında çelenk töreni ve Dernek ziyaretinin ardından Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Şehit ve Gazi ailelerimizi Dinar Belediyesi Suçıkan Park Tesislerimizde gerçekleştirilecek olan kahvaltı ikramına davet etti.

Kahvaltı programında İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanımız Nihat Sarı, konuşmasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi Gazilik unvanı nesiller boyu yaşanacak bir onurdur. Belediye olarak her zaman Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Vatanımız uğruna canlarını hiçe sayan kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır.  Bu duygu ve düşüncelerle kahvaltı programına katılan Gazilerimize sağlıklı bir hayat geçirmelerini temenni ediyor katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!