Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Dinar’da Gaziler Günü törenle kutlandı

 Dinar’da Gaziler Günü törenle kutlandı

Dinar’da Gaziler Günü törenle kutlandı

Dinar’da 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program ile gerçekleşti.

Programa; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Cumhuriyet Başsavcı v. Enes Furkan Kıskacı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkan v. Adnan Güzeldal , CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan, İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar İlçe Temsilcisi Hasan Ceylan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Cengiz Kartal, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, daire amirleri, Okul Müdürleri ve gaziler katıldı.

Resmî tören Dinar İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığımız ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği tarafından çelenklerin Atatürk anıtına bırakılmasının ardından saygı duruşu ve Belediye bandomuz eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Ast.Çvş Meryem İri gerçekleştirdi.

Jandarma Ast.Çvş Meryem İri yaptığı konuşmasında; “Sakarya Meydan muharebesinin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 günü Gazilik ve mareşallik ünvanı verilmiş ve bu vesileyle bugün Gaziler günü olarak adledilmiştir. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışmamış büyük bir millettir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş ve bizi burada onurlandıran kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi

Konuşmanın tamamlanmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneğine protokolün ziyareti ile program son buldu.


 

 

 

 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!