Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü programı

İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü programı

İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü programı

18 Mart Şehitlerini anma ve Çanakkale zaferinin 106.yıldönümü dolayısıyla ilçemizde program düzenlendi.

Düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkan vekili Mürsel Aygün, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program; Cumhuriyet Meydanında Atatürk büstüne İlçe Kaymakamlığı, Dinar Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Akabinde saygı duruşunda bulunularak Belediye bandomuz eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Programın devamında ise Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilciliği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ne ziyarette bulunuldu. Ziyaretlerin tamamlanmasının ardından Asri mezarlıkta bulunan Bombacı Gazi Mehmet Çavuş’un kabrinin önünde dua edilerek şehit mezarlıkları ziyaret edildi.

Şehitlik ziyaretinin ardından Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ortak hazırlanan program ile devam etti.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Türkçe meali, Şiir dinletisi ve Video Gösterimi sunumu gerçekleşti.

Dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkan vekili Mürsel Aygün ve Cumhuriyet Başsavcısı Selman eskiler tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle program son buldu. 


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!