Bugün, Erler Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kutlama programı Saat 18:00 da Park Ala Konferans Salonunda düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Düzenlenen programa; Dinar Kaymakam v. Abdullah Yüksel, Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Şube Müdürleri Mehmet Ceylan, Ahmet Ceviz, Arif Coşkun, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Güzeldal, İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Orhan, emekli öğretmenler, görevine devam eden öğretmenler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk taşbaş tarafından yapıldı.

Ödül Töreni sonrasında ise Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Dinar Belediye Başkanımız konuşmasında şunları söyledi. Başkan Sarı, “Sözlerime başlamadan önce İlimize bağlı İscehisar ilçesinden şehidimiz var. Ruhu şad mekânı cennet olsun. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sözlerimi fazla uzatmadan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Vefat etmiş olan öğretmenlerimizin mekânı cennet olsun. Görevine devam eden ve emekli olan öğretmenlerimize ise sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum. Tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından programda şiirler, Öğretmenlerimizden Orotoryo gösterisi, Şehit Öğretmenler anısına dinleti, Öğretmenler Korosu gösterisi ve son olarak ödül töreni gerçekleştirildi.

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle İlçedeki okullarda okuyan öğrenciler arasında düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmaların da ilk üçe girmeyi başaran öğrencileri Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Program Belediyemiz tarafından verilen yemek ikramı ile son buldu.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!