Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde Çöp Konteynerleri dezenfekte ediliyor

İlçemizde Çöp Konteynerleri dezenfekte ediliyor

İlçemizde Çöp Konteynerleri dezenfekte ediliyor

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın talimatları ile ilçemiz cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteynerleri Belediye ekipleri tarafından ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Sokak ve caddelerde bulunan çöp konteynerlerinin tamamını çevreye koku yaymaması için belediye ekiplerimiz tarafından ilaçlanıyor.

Dezenfekte çalışmaları hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Hasan Hüseyin Sarı; “Geçmiş olduğumuz Kurban Bayramı sonrasında meydana gelebilecek hayvan atıklarından oluşabilecek bakterileri önlemek amacıyla çöp konteynerlerimizde dezenfekte çalışması gerçekleştirdik. Yaşamış olduğumuz çevrenin temiz ve hijyenik olması sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Belediye olarak temizlik imandandır anlayışından hareket ederek İlçemiz sınırlarındaki tüm çöp konteynerlerinde zararlı haşerelerin, bakterilerin, kötü kokuların oluşumunu engellemek, çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için çöp konteynerlerini ilaçlıyoruz. Önemli bir duyurumuz da çöpleri konteyner dışına atmamalarıdır. Vatandaşlarımızdan bu konuda gerekli ilgiyi göstermelerini rica ediyoruz.” dedi. 


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!