Bugün, Akçin Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde Haydi Çocuklar Bisikletle Okula projesi

İlçemizde Haydi Çocuklar Bisikletle Okula projesi

İlçemizde Haydi Çocuklar Bisikletle Okula projesi

Belediyemiz ve Sağlıklı Kentler Birliği tarafından şehir içi ulaşımında bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla “ Haydi Çocuklar Bisikletle Okula “ sloganıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.
Öğrencilerin farkındalık oluşturmaları için Proje kapsamında yapılan ilk etkinlikte öğrenciler İlçemiz Stadyumundan başlayarak Fatih Ortaokuluna bisikletleri ile gittiler.
Etkinliğe Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Doğan Çakır, Fatih Ortaokulu Müdürü, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Projeyle ilgili Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ; “Sağlıklı ve çevreye duyarlı etkin bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını aşılamak için belediyemiz ve Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” projesi başlatıldı. Katılımlarından ve desteklerinden dolayı Dinar İlçe Kaymakamlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Fatih Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
Etkinliğin sonunda Belediye Başkanımız Nihat Sarı etkinlikte kullandığı bisikleti Fatih Ortaokulundan bir öğrenciye hediye etmesinin ardından Fatih Ortaokulu tarafından verilen aşure ikramıyla program son buldu.

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!