İlçemizde Kurban Bayramı birlik ve beraberlik İçerisinde kutlandı

İlçemizde Kurban Bayramı birlik ve beraberlik İçerisinde kutlandı

İlçemizde Kurban Bayramı birlik ve beraberlik İçerisinde kutlandı

İlçemizde Resmi bayramlaşma Kurban Bayramının 3. günü 13 Ağustos 2019 Salı günü  saat 12: 00’da başladı. Dinar Kaymakamı Belediye Başkanımız ve protokol üyeleri eşliğinde Yıprak Köyünde Şehit Teğmen Şafak Evran’ın mevlüd programına katılımlarıyla başladı. Yıprak köyünden sonra Kınık köyünde ikamet eden Batman da çatışma sonrasında Gazi olan Hüseyin Okumuş’u ziyaret, Tatarlı Jandarma Karakolu personeli ile bayramlaşma, Okçular Köyünde Şehit Uzman Çavuş Oğuz İnan’ın ailesini ziyaret, Göçerli Köyünde Şehit Yavuz Öztürk’ün ailesini ziyaret, Asri mezarlık da bulunan şehit kabirlerine karanfil bırakılması ve dua edilmesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaşma ve son olarak  Buhurcular Huzurevinde bayramlaşma yapıldıktan sonra Suçıkan Park Tesislerimız de İlçe kaymakamlığı ve Belediyemiz  tarafından organize edilen programa geçildi. 

Suçıkan Park Tesislerimizde düzenlenen programa, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dazkırı İlçe Kaymakamı Mesut Coşkun, Başmakçı Kaymakamı Halil Yazıcı,  Belediye Başkanı Nihat Sarı, Evciler Belediye Başkanı Ali Dede Savaş, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayip Çiçek, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, İlçe Jandarma Komutan vekili Kd. Başçavuş Mahmut Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, Ak Parti Afyonkarahisar il başkanı Hüseyin Sezen, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er,BBP İlçe Başkanı Nuri Çetin,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gül Çağlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Meclis Başkanı Ahmet Acar, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan v. Veysel Topçu,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sabri Can Bekle, Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü,  Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Bayramlaşma programında konuşma yapan Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı; “Sayın Bakanım, Sayın Vali Vekilim, Sayın Milletvekillerim, protokolün değerli üyeleri, basın mensupları ve siz değerli misafirler Kaymakamlık ve belediyemiz tarafından düzenlenen bayramlaşma programına hoş geldiniz şeref verdiniz. Değerli misafirler mübarek kurban bayramının Ülkemize milletimize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesi temennisiyle hepinizin bayramını kutlar daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde kavuşmayı Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kıymetli misafirler ülkemizin de içinde bulunduğu devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu ortamda dini ve milli bayramların önemi çok büyük bunları yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak bizlerin görevi o yüzden bu tür programlarla desteklediğimiz bayramların daha etkili ve daha kalıcı olduğuna inanıyor ve ayrıca vesile olduğumuz içinde onur ve gurur duyuyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Vali Vekili Mehmet Boztepe “Sayın Bakanım, çok kıymetli milletvekillerimiz, değerli kaymakamlarımız, çok kıymetli belediye başkanlarımız, il genel meclisi başkanımız, il genel meclisi üyelerimiz, belde belediye başkanlarımız, sevgili hemşerilerimiz ve basınımızın güzide temsilcileri bayramlaşma vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor sevgi saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Kurban her şeyden önce kelime anlamı itibariyle yüce Rabbimize yakınlaşmanın onun bize vermiş olduğu rızıkların, sağlığın, ve afiyetin bir şükür bedeli olarak yansıması ve ona kayıtsız şartsız teslimiyetimizin neticesi olarak ortaya çıkmıştır. Bu vesileyle kesmiş olduğunuz kurbanların ve vermiş olduğunuz adakların yüce rabbimin katında makbul ve kabul olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi  ve Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu programda şu konuşmayı gerçekleştirdi. Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Saygıdeğer Vali Vekilim, Değerli milletvekili kardeşlerim, değerli kaymakamlarımız, çok kıymetli belediye başkanlarımız, protokol üyelerimiz ve siz kıymetli hemşerilerimizin bayramını gönülden kutluyorum. Yüce rabbim daha nice güzel bayramlara kavuşmayı nasip etsin. Bizler her bayramda olduğu gibi sizlerle eşi dostu akrabayı ziyaret edermiş gibi sılayı rahim olarak kabul ediyor bayramlaşmaya geliyoruz. Rabbim bizleri Firdevs cennetinde kavuşturmayı nasip etsin. Son olarak bizlere ev sahipliği yaptığı için Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya, siz değerli hemşerilerimize ayrıca Dazkırı, Başmakçı ve Evciler’ den gelen kaymakamlarımıza da teşekkür ediyorum. Dinarın benim için yeri ayrı Menderesin doğduğu yer olan Suçıkan’ı inşallah Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve Milletvekilimiz Ali Özkaya’nın da destekleriyle daha da güzelleştireceğiz. Türkiye’nin en güzel müstesna mekanı haline getireceğiz” dedi.

Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Av. Ali Özkaya ise “Sayın Bakanım, değerli kaymakamlarımız, kıymetli belediye başkanlarımız, değerli protokol üyeleri ve çok kıymetli hemşerilerimiz hepinizin kurban bayramını kutluyorum. Rabbim nice mutlu bayramlara bizleri ulaştırmayı nasip etsin. Bizlerin burada sizlerle buluşmasına vesile olan Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Dünya da ilk müzik yarışmasının yapıldığı bu mekanı inşallah Nihat Başkanımız ile Tesisimizin etrafına yeşillendirme çalışmaları ve yürüyüş yolları yaparak sağlı sollu millet bahçesi haline getireceğiz” dedi.

Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Av. İbrahim Yurdunuseven ise  “Öncelikle hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. İdrak etmiş olduğumuz kurban bayramının hayırlara vesile olmasını kestiğimiz kurbanların kabul olmasını sevdiklerinizle, ailenizle ve akrabalarınızla daha nice bayramlara kavuşmayı nasip etmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bizleri burada misafir ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların tamamlanması ile program sona erdi.Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!