Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde Kütüphane Haftasında Anlamlı ziyaret

İlçemizde Kütüphane Haftasında Anlamlı ziyaret

İlçemizde Kütüphane Haftasında Anlamlı ziyaret

Ülkemizde her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta kutlanan “Kütüphane Haftası” dolayısıyla Belediyemiz hizmet binasında bulunan Dinar Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’ne ziyarette bulunuldu.

Ziyarette İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı v. Enes Furkan Kıskacı ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Necip Kacar ilk olarak ilçe kütüphanesine açılan kitap sergisini gezerek Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Kınık ve personellerin kütüphane haftalarını kutladılar.

Akabinde ise kütüphanede bulunan öğrenciler ile sohbet ederek öğrencilere Kitapların birer bilgi kaynağı olduğunu ve bilgiye ulaşmada çok büyük bir etken olduğunu belirttiler. Ziyaretin devamında ise ziyarete gelen heyeti Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı makamında ağırladı.

Ziyarette Bilgiye ulaşmada en büyük etkenlerden birisi olan kitapları halk kütüphanelerinden rahatlıkla temin edilebildiğine değinen Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Her zaman eğitim-öğretime önem veriyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışımız ile pandemi sürecinde vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın kitap okuması için “Evde Kal Kitapla Kal” projemizi gerçekleştirdik. İnşallah belediye olarak bu tür proje ve etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi. 


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!