İlçemizde Muhtarlar günü törenle kutlandı

İlçemizde Muhtarlar günü törenle kutlandı

İlçemizde Muhtarlar günü törenle kutlandı

İlçemizde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet meydanında tören düzenlendi.

19 Ekim Muhtarlar Günü programı Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde Belediye Bandomuz eşliğinde İstiklal Marşı okunmasıyla devam eden törene; Dinar İlçe Kaymakam Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Nihat Pulat, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, CHP İlçe Başkan v. Mehmet Altıntaş, İYİ Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyelerimiz ve muhtarlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Dinar Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı ve İstasyon Mahalle Muhtarı Mehmet Gürpınar tarafından yapıldı.

Muhtarlar törenin ardından İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya'yı kaymakamlık salonunda, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı'yı belediye meclis toplantı salonunda ziyaret etti.

Ziyarette Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, tüm muhtarlar adına Belediye Başkanımız Nihat Sarı'ya günün anısına hediye takdim etti.  

Ziyarette; Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımızın günlerini kutlayarak; “Belediye olarak muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde ilçemize hizmet veriyoruz. Muhtarlarımızın talep ve isteklerini en hızlı şekilde bizlere iletmesi adına Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz kurularak faaliyete geçirildi. Ayrıca yine mahalle toplantılarımızı gerçekleştirerek mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimiz ile bir araya geliyoruz. Sorunlarını dinliyor ve gerekli çalışmalarımızı başlatıyoruz. İnşallah bundan sonra da yine aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tekrardan muhtarlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

“BELEDİYEMİZ TARAFINDAN MUHTARLARIMIZA YEMEK İKRAM EDİLDİ”

Çelenk töreni ve ziyaretlerin tamamlanmasının ardından Belediyemiz tarafından Suçıkan Park Tesislerinde muhtarlarımıza yemek ikramı ile program son buldu.
Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!