Bugün, Vitamin Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizde Resmi bayramlaşma programı gerçekleşti

İlçemizde Resmi bayramlaşma programı gerçekleşti

İlçemizde Resmi bayramlaşma programı gerçekleşti

İlçemizde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramın ikinci gününde resmi bayramlaşma programı gerçekleşti.

Bayramlaşma programı Dinar Belediyesi Suçıkan Park Dinlenme Tesislerinde gerçekleşti.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve il protokolünün katılımlarıyla gerçekleşen kutlama programına; İlçe Kaymakamları, Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, Evciler Belediye Başkanı Ali Dede Savaş, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayyup Çiçek, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, ilçemiz protokol üyeleri, il genel meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programında açılış konuşmasını yapan Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, " Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı, paylaşmak, birbirimizle kaynaşmak ve zenginiyle fakiriyle kucaklaşmaktır. Maalesef bir buçuk yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını yüzünden kucaklaşmayı boşverin anamızın ve babamızın bile elini öpemez olduk.  Ama devletimiz büyük… Salgın konusunda izlediği doğru politikalar ile bu salgını dünyada en hafif atlatan ülkelerden biriyiz.  Allah o günleri geri getirmesin… Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anaları olmak üzere tüm büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyor. Hepinize hayırlı bayramlar diler, saygılar sunarım…” dedi.

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya konuşmasında, "Bugün uzun bir pandemi süresinin ardından yine sizlerle birlikteyiz. Gerçekten bugünleri özlemiştik. İnşallah bu bayram birliğimize ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olsun. Bu vesileyle Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. “dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban konuşmasında, "Bu güzel mekânda siz değerli vatandaşlarımız ile bayramlaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bizlere bir kaç bayramdan sonra tekrardan bu şekilde bayram yaşatan Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Artık bu bulaşıcı hastalığın tamamen bittiği bayramlara ulaşmak dileğiyle tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum." dedi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuşmasında, "Kıymetli vatandaşlarımız hepiniz bu güzel bayramlaşma programına hoş geldiniz. İkinci Dini bayramımız olan Kurban Bayramımız tüm İslam alemine hayırlar getirmesine vesile olsun. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, yaptığı konuşmasında “İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kestiğimiz kurbanların Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum. İnşallah bir dahaki bayramda ülkemizden tamamen salgın biter ve sizlerle kucaklaşarak bayramlarımızı kutlarız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya,” Bu bayram güzel bir bayram. Çevre ilçelerimizin Belediye Başkanları, İl genel meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve çevre ilçelerimizden vatandaşlarımız ile Dinar ilçemizde birlikteyiz. Dinar Belediye Başkanımız ile Dinarımız her geçen dün daha da güzelleşiyor. Belediye Başkanımız ilçemizin eksikliklerini gidermek adına belediye olarak çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Dinarımızda yapılacak olan projeler var. Menderes Nehri projesi Allah’ın izniyle yatırım programına alındı. Ve ilk etabının ihalesi yapıldı. İnşaatı başlayacak. Projemizin ilk etapta 600 metrelik uzunluğu yapılacak. Etrafında yürüyüş yolları yer alacak. Ayrıca Düden’in bulunduğu alana Millet Bahçesi yapılacak. Galericiler Sitesi projesinde ise talep başvuruları başladı. 30 Temmuz’da talep başvuruları sona erdikten sonra kesin sayıya göre Galericiler Sitesi’ninde inşaatı başlayacak. Şu anda bulunduğumuz ve Dinarımızın simgesi Suçıkan Park Tesislerinde yapılacak olan revize çalışmaları içinde Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yaklaşık olarak 1,7 milyon tl destek veriliyor. İnşallah Suçıkanımız hakettiği görünüme kavuşacaktır. Aynı zamanda Başmakçı ilçemizde, Evciler İlçemizde ve Dazkırı ilçemizde de yatırımlar ve projeler gerçekleşiyor. Tüm ilçelerimize gereken desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu,” Hepinizi bu mübarek güzel bayram gününde saygıyla selamlıyorum. Rabbim kestiğimiz kurbanları kabul eylesin. Yaptığınız ibadetleri yüce rabbim kabul buyursun. Biliyorsunuz bizler her bayram sizleri ziyaret eder bayramlaşırdık. Ama malum ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıktan dolayı ara vermiştik. Ama bu bayram Valimize de belirttim maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu bayramda sizlerle bir arada olmak istedik. Bu vesileyle hepinizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

 

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, yaptığı konuşmasında “Dünyada ilk müzik yarışmasının yapıldığı Dinar'dayız. Afyonkarahisar'ımızın tüm ilçeleri bizler için değerlidir. Dolayısıyla Dinar’ sız Afyonkarahisar olmaz. Aramızda mesafeler olsa da tüm ilçelerimizi yakından takip ediyoruz. Milletvekilimiz Ali Özkaya sağ olsun bizlere Dinar'ı unutturmuyor. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız da aynı şekilde bizler ile sürekli iletişim kuruyor. Proje ve çalışmalar için sürekli destek istiyorlar. İmkanlar dahilinde desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Belediyemiz tarafından bayramlaşma törenine katılan tüm misafirlere etli pilav gerçekleştirildi.


 

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!