Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Özdemir Eczanesi Nöbetçidir.

İlçemizin Nüfusu Arttı

İlçemizin Nüfusu Arttı

İlçemizin Nüfusu Arttı

2019 yılı TÜİK verilerine göre adrese dayalı nüfus sayımında 31 Aralık 2019 itibariyle nüfusumuz %2.17'lik bir artışla 25.520 olmuştur. 2018 TÜİK verilerinde ilçemiz merkez nüfusu 24979 olarak belirlenmişti.  İlçemiz de 541 kişilik bir nüfus artışı gerçekleşmiştir.

Afyonkarahisar’ın 18 ilçesi içerisinde nüfus bakımından ilçemiz 3’ncü oldu. Her geçen gün büyüyüp gelişen ilçemiz de nüfusumuz da artmaktadır. 

 Nüfus artışı ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “1 Ekim 1995 de üzücü bir deprem yaşamış bir ilçe olmamıza rağmen nüfusumuzun artması bizleri mutlu ediyor. İlçemiz de güven ve huzur içinde yaşanabileceği nüfus artışımızla da kanıtlanmıştır. Dinar Belediyesi olarak vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vererek ve vatandaş odaklı çözümler üreterek ilçemizi en iyi şekilde bölgeye duyurmaya devam ediyoruz. İlçemiz coğrafi konumu, tarihi, kültürü ile çok bilinen bir yerdir. Menderesin doğduğu yer olarak ta bilinirken aynı zamanda ilk müzik yarışmasının yapıldığı yer olarak da tarih sayfalarında ismi yer almaktadır. Misafirperverlik yönünden de adından bahsettiren Dinarımız güven içinde yaşanabilecek bir şehirdir. İnşallah ilçemizi daha iyi noktalara taşıyarak güzel yerlere getireceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!