Bugün, Erler Eczanesi Nöbetçidir.

Isparta KoROsa Çok Sesli Koro Konseri

Isparta KoROsa Çok Sesli Koro Konseri

Isparta KoROsa Çok Sesli Koro Konseri

Polifonik Korolar Derneği bünyesinde bulunan KoROsa 14 Ocak 2020 Salı günü saat:19.00'da AKÜ Dinar Meslek Yüksek okulu konferans salonunda konser verecek.

Dinar Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk ve kültürel faaliyetler kapsamında Mehmetçik Vakfı yararına düzenlenecek olan konser ile ilgili konuşan Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı yaptığı açıklamasında “Kültür etkinlerimiz kapsamında ve Mehmetçik Vakfı yararına 14 Ocak Salı günü yapılacak olan bu değerli konsere tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.

Dinar Belediyesi sponsorluğunda Mehmetçik Vakfı yararına yapılacak olan konserde sahne alacak olan Koronun; Isparta'da 2012 yılından kurulan Isparta Polifonik Korolar Derneği Yetişkiler Korosu (KoROsa), kentin kültürüne, sosyal yaşamına farklı bir renk, bambaşka bir soluk vermek amacıyla çalışmalarına başladı. Sosyal sorumluluk ve çok sesli müziğin tanıtımı adına koro Türkiye'nin birçok ilinin yanı sıra Isparta, Gelendost, Eğirdir ilçelerinde, şehrin hastanelerinde ve okullarında konserler verdi. Doktorun, öğretmeninden, muhasebecisine kadar farklı meslek gruplarından oluşan yetenekli insanlar Türk ve Dünya müziklerini evrensel çok sesli müziğin kurallarına göre seslendirmeye çalışıyorlar. KoRosa 2014 ve 2016 Pamukkale Üniversitesi tarafından düzenlenen Korolar Festivaline, 2015 ve 2018 yılında Ankara Türkiye Korolar Şenliğine, 2015 ve 2019 yıllarında Çanakkale Korolar Festivaline ve 2016 yılında 1. İzmir Uluslararası Korolar Şenliğine katılarak Isparta'yı başarıyla temsil etti. 2017 Makedonya Ohrid Müzik Festivaline katılan KoRosa ekibi, kentin tek çok sesli koro olarak aktif bir şekilde çalışmakta. Koro kuruluşundan bu yana Müzik Öğretmeni Aysu Akgün nezaretinde birçok sosyal projelere imza atmanın gururunu yaşıyor.


Tarih      :  14 Ocak 2020 Salı Günü

Saat       :  19.00' da

Yer         :  Dinar Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!