Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

İzmir de Dinarlılar Bir Araya Geldi

İzmir de Dinarlılar Bir Araya Geldi

İzmir de Dinarlılar Bir Araya Geldi

İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Köyleri Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 7. katmer şenliğinde İzmir’de yaşayan Dinarlıları Gaziemir Sarnıç Gölette bir araya getirdi.

Tüm Dinarlıların bir araya gelip hasret giderdikleri etkinlikte konuşan Afyonkarahisar Dinar ve Köyleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Acar, “7 yıldır çeşitli etkinlikler yaparak gurbette yaşayan Dinarlı hemşerilerimiz ile birlikte bir araya gelip hasret gideriyoruz. Üç dönemdir derneğimizin yönetim kurulu başkanlığı yapıyorum. Yapmış olduğumuz etkinliklerden elde ettiğimiz gelirler ile öğrencilerimize okul malzemeleri desteği yapıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 943 öğrencimize okul malzemeleri desteğinde bulunduk. Bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Amacımız İzmir’de yaşayan Dinarlı hemşerilerimizin tamamının taşın altına ellerini koyarak destek olacağımız öğrenci sayısını artırıp hem de İzmir’de yüksek ses getirmek olduğunu söyledi. Büyükşehirde yaşamak zaten zor ve ayrı ayrı yerlerde yaşadığımız için unutulmaya yüz tutmuş örf ve adetlerimizi yeniden kazanıp bizden sonraki nesillere de aktarabiliriz. Bundan sonra da İzmir’de yaşayan tüm hemşerilerimize ulaşıp birlik ve beraberliğimizi sağlarsak daha güçlü bir sivil toplum örgütü oluruz.” dedi.

Yapılan etkinlik ile ilgili açıklama yapan Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ise, “İzmir’de yaşayan Dinarlı hemşerilerimizi bir araya getiren orada birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olan İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Köyleri Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Acar ve eşi Muhammet Acar’a teşekkür ediyorum. İlçemiz Yıprak köyünde Şehidimiz olması sebebiyle etkinliğe katılamadık. İnşallah bir daha ki etkinlikte hemşerilerimizle birlikte olmak istiyoruz. İzmir gibi büyükşehirde tüm Dinarlıları bir araya getirmek özveri işidir. Bu özverilerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!