Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

MEZBAHANEMİZ AÇILDI

MEZBAHANEMİZ AÇILDI

MEZBAHANEMİZ AÇILDI


Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan ve Dinar’ımızın kanayan yarası olan mezbahanenin revizyon çalışmaları, ihalesi yapılan makine ve teçhizatlarda büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapılarak test aşaması da tamamlanarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden gelen heyetin ruhsatlandırması sonucu mezbahanemiz açılış töreni gerçekleştirilerek halkımızın hizmetine sunuldu. 

Açılış Törenine; AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, İlçe Orman İşletme Müdürü Tuncer Yalçın, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Zobalı, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan v. Veysel Topçu,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sabri Can Bekle, Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü, Pazarcılar ve Sebzeciler Odası Başkanı Mustafa Gökçe, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, kasap esnafları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, yaptığı açılış konuşmasında, “Kıymetli misafirlerimiz, öncelikle ülkemizin bekası için hain terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekâtında kahramanca savaşan Mehmetçiklerimize, Ordumuza ve tüm güvenlik güçlerimize Yüce Allahtan Güç Kudret diliyorum. Bu harekât da şehit düşen askerlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı da saygı ve Rahmetle anıyorum.

                Değerli Misafirlerimiz Bildiğiniz gibi belediyemiz bünyesinde olan mezbahanemiz yaklaşık 3 yıldır kapalı ve kullanılamaz durumdaydı. Bizim seçim vaatlerimiz arasında öncelikli yer alan, hatta 100 günlük projelerimizden biri olan mezbanenin tekrar faaliyete geçirilmesi projesini hayırlısı ile bugün gerçekleştiriyoruz. İnşallah bugün itibariyle kasaplarımızın çilesi sona eriyor ve Dinar Halkımız daha sağlıklı ve steril ete kavuşuyor. Resmi prosedürler gereği 100 günde tamamlayamadık ama gecikmelide olsa bu projeyi hayata geçirmekten onurluyum, gururluyum.

                Kıymetli misafirlerimiz, bu projeye yaklaşık 1 Milyon Türk Lirası eski parayla 1 Trilyon harcayarak bu projemizi tamamladık. Bu süreçte maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta Milletvekilimiz Sayın Ali Özkaya’ya, Afyonkarahisar İl Tarım Müdürlüğüne, özellikle maddi anlamda destek olan Afyonkarahisar Ticaret Borsası’na ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz saygı ve şükranlarımı sunar, katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Dinarımıza hayırlı olsun” dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!